Siemens PLC Panosu için gerekli elemanlar

camby

Üye
İçinde s7-200 PLC ve Analog giriş modülü olan bir sistem kuracağım.

Bunun için anladığım kadarıyla sadece 24V güç kaynağı yetmiyor .

Bu analog giriş modülünü PLC'ye dahil etmek için kablo gerekiyor mu?
( I/O Geniflleme kablosu--->45 euro )

Ayrıca bu EEPROM ve Pil de gerekli mi?
( Pil ---->30 euro + KDV )
( EEPROM 256 Kb---->67 euro + KDV )

Eğer tüm bunlar gerekliyse: 2 sensör okuyup kontaktör çalıştırmayı kdv dahil 1400 liraya yapıyoruz :)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sayın camby yapmak ıstedıgınız ıslemı acıkca yazarsanız daha ıyı acıklama getırebılırdım.fakat benım uygulamalarımda s7-200 plc vede analog moful yeterlıdır.bahsı gecen genısletme kablosuna ıhtıyac yoktur.plc vede analag modul vede guc kaynagı donanım budur.eger bılgılerınızı saklama ıhtıyacınız varsa pıl kullanırsınız yoksa gerek yoktur.e2promda gerek yok bence ama uygulama ozellıklerı farklı mesela.

Cevabınız için teşekkür ederim, amacım makinamın içine nem sensörü koyup bu nemi kontrol etmek.

Pic kullanırsam hiç sorun yok ama PLC kullanmam gerekiyor.

İlk bulduğum nem sensör SHT11-SHT75 , i2c seri iletişim yapıyor

https://www.kontrolkalemi.com/forum/plc-genel/32378-plc-sht11-nem-sicaklik-olcumu.html

ve bunu PLC ile haberleştirebilme çözümü bulamadığımdan Analog sensörlere yöneldim.

Analog bir nem sensörüm olduğunu kabul ederek , gerilim 0-10v arası değiştiğine göre , s7200 ve bir analog modülü yeter diye düşünüyorum . Hatta belki sadece LOGO da yetebilir.
Bunun dışında basit bir kaç giriş çıkış.
Makinada sorunsuz bir şekilde çalışsın yeter...

Eğer kullanıcıya istediği set değerini girebileceği bir sistem tasarlarsam da bu nasıl olur? Hangi operatör paneli gerekir?
Kolay gelsin

sımdı logo sızın ısınızı cozebılır bu durumda kompleks yapı yoksa s7-200 pahalı kalır bence

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri