siemens G120 DC link overvoltage hatası

atikmn

Üye
merhaba,

çalıştığım yerde bazı sürücülerde DC link overvoltage hatası geliyor. Hatayı kaldırmak için birkaç parametre değiştirdim ve etkili oldu ancak bu DC link voltaj tam olarak nedir bilmiyorum.Ayrıca bu yükselttiğim max voltaj parametresi nekadardan sonra sürücüye zarar verir.Yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler.....

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
atikmn arkadaş DC link voltajı kısaca açıklamak gerekirse giriş Şebeke voltajı cihaz içersinde scr diyotlar ile DC gerilimi dönüşür ve kondansatörlerde depolanır. Bu voltajın belli aralıklarda olması gerekiyor. Düşük veya yüksek olursa sürücü uyarıya geçer. Yüksek uyarısı alırsan fren dirençi kullanırsın.

Motor yükten dolayı jeneratör etkisi gösterdiği için DC Link yükselir ve voltaj hatası alırsınız. Uygun güçte frenleme direnci kullanılarak sorun çözülecektir.

peki bu sürücülerin dinamik control parametreleri var onlar işe yaramaz mı

Dinamik Kontrol söz konusu durum ile ilgili değil. Sürücünün içerisinde zaten frenleme direnci mevcuttur ancak söz konusu voltaj yükselmesine karşı yeterli değildir. Bu yüzden haricen uygun güçte fren direnci kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

merhaba,

çalıştığım yerde bazı sürücülerde DC link overvoltage hatası geliyor. Hatayı kaldırmak için birkaç parametre değiştirdim ve etkili oldu ancak bu DC link voltaj tam olarak nedir bilmiyorum.Ayrıca bu yükselttiğim max voltaj parametresi nekadardan sonra sürücüye zarar verir.Yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler.....
Merhaba bu bahsettiğiniz hata F30003 hatası mı? Biz bugün aynı hatayı aldık. Hangi parametreleri değiştirdiniz acaba.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri