Siemens FD9102 12000BTU inverter acaba artık emekli mi olmalı?

iincii

Üye
Selam, Siemens FD9102 12000BTU inverter klimam ısıtmada 3...5 dakika çalışıp dış üniteyi kapatıyor bir süre duruyor sonra tekrar devreye girip birkaç dakika çalışıp yine kapanıyor dışarıda buz filan yok dış ortam sıcaklığı 7-10 C yani buzluk bi durum yok birkaç dakika çalışma esnasında sıcak üflüyor fakat sürekli dur kalk yapıyor sorun ne olabilir ? yeni klima almanın zamanı geldi mi bir klimanın ömrü ne kadardır arkadaşlar fikri olan olursa çok sevinirim teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Klima inverter ise daha ömrünü tamamlamaz.

Önce bi gazini olcmek lazim. Duruma gore hareket etmeli.

dış ünite kapanınca iç ünite bir süre çalışıyor sonra buz çözmeye giriyor ve cihaz yenden çalışmaya başlıyor. Soğutma moduna alıp denedim iç sensörü avucumla ısıtıp uzun süre bekledim yarı güçte soğutma yaptı (dışardaki ısının düşük olduğundan sanırım) uzun bir süre çalıştı herhangi bir sıkıntı göremedim soğutmada
gazını ölçtük normalin biraz üstünde 10 bar
Klima inverter ise daha ömrünü tamamlamaz.

Önce bi gazini olcmek lazim. Duruma gore hareket etmeli.
gazını ölçtük normalin biraz üstünde 10 bar
ısıtmada 4 kez ayni işlemi üst üste yaptıktan sonra da PO (aşırı akım) arıza kodu verdi yine bir süre bekledikten sonra tekrar çalışmaya başlayıp kısır döngüye devam... her ihtimale karşı klimayı kapattım
Arkadaşlar yok mu bu konuda fikri olan yardımcı olacak tecrube sahibi kimse? son çare yeni klima alacağım hiiiç seri üretim adı servisle uğraşmak istemiyorum

Son düzenleme:
.
çok yardımcı oldunuz!

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular