Siemens CP 5612 nereden bulabilirim ?

Simuzer

Üye
Merhabalar,

Hali hazırda çalışan bir sisteminde cihazların yedeğini oluşturuyorum. Bu projede CP 5611 (Windows XP pro, WinCC Scada) kartı var. Pİyasada CP 5611 tedavülden kalktığını, onun yerine CP 5612 çıktığını (64 bit de destekliyor) öğrendim. Bu kartı bir kaç yere sordum soruşturdum kimsenin stoğunda yok. Ancak 4-6 hafta süreyle getirtebiliyorlar yurtdışından. Maalesef benim de zamanım kısıtlı.

Bu ürünü nereden bulabilirim?
SIEMENS CP 5612 MPI/DP PCI Kart, S7/DP/OPC6GK1 561-2AA00

Veya bunun yerine usb dönüştürücülerle işimi görür mü? Yalnız PC açıldığında herhangi bir ayar yapılmadan AUTOSTART ile WinCC proje otomatik olarak açılıp aktive olup çalışması gerekiyor.

Şöyle ki;
plc ve dğer saha cihazlarla bağlantılı olan profibus kablosu PC'ye geliyor. Dİyelim ki PC arızalandı, virüs girdi, bozuldu, çöktü vs.. Oranın personeli PC'yi değiştirip, arkadaki profibus kablosunu diğer bilgisayara takıp zaman kaybetmeden sistemi çalışır hale getirecek. (scadayı açıp çalıştırabilecek.)

Teşekkürer.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hocam siemensin üretimden kaldırdığı ekipmanları piyasada bulmanız çok zor.

ben de geçtiğimiz aylarda bir adet CAM modülü aradım yurtiçinde ama bulamamıştım.Sonra Siemensin Türkiye distribütörleriyle iletişime geçtim.Onlar da Almanya ile iletişime geçtiler.Siemens fabrikasında 1 adet üretilip bana gönderildi.

Siz de aynı yöntemi izleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar,

hocam siemensin üretimden kaldırdığı ekipmanları piyasada bulmanız çok zor.

ben de geçtiğimiz aylarda bir adet CAM modülü aradım yurtiçinde ama bulamamıştım.Sonra Siemensin Türkiye distribütörleriyle iletişime geçtim.Onlar da Almanya ile iletişime geçtiler.Siemens fabrikasında 1 adet üretilip bana gönderildi.

Siz de aynı yöntemi izleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar,

Zaten o yüzden 5611 yerine 5612'yi arıyordum ama neyse artık, sipariş verdik 4-6 hafta bekliycez mecburen.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri