Siemens CP 343-1 Lean

52Ordu

Üye
Arkadaşlar kolay gelsin.
Yurtdışından aldığımız makinanın üzerine kullanılmayan siemens CPU 313c-2DP ve CP 343-1 Lean ethernet modülü var.
Ben ethernet modülünden plc deki programı upload edebiliyorum. Programı online izlemek istediğimde yada program download yapmak istediğimde online hatası veriyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim
Ekran Görüntüsü (2).png

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar kolay gelsin.
Yurtdışından aldığımız makinanın üzerine kullanılmayan siemens CPU 313c-2DP ve CP 343-1 Lean ethernet modülü var.
Ben ethernet modülünden plc deki programı upload edebiliyorum. Programı online izlemek istediğimde yada program download yapmak istediğimde online hatası veriyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim
Ekli dosyayı görüntüle 52515
Selam hocam bu sorun suan bende de var ve hala cozemedim sende buraya konu acmissin ama kimse cevap yazmamis demekki cp 343 kullanan yok buralarda yada bilgisi olan

Set PG/PC Ayarlarını ve PC'nizde bağlı olan ilgi ethernet bağdaştırıcı ayarlarını kontrol edermisiniz arkadaşlar.

Bende hepsini denedim olmadı. Programı upload ettiğim PG/PC ayarıyla download etmeye çalıştım olmadı.

Merhaba hemşerim bende Ordu perşembeliyim.
Normalde hardware doğru ise upload - download veya online olmada sorun olmadan ethernet üstünden bağlanman lazım. hardware ekranı açıkken offline <----->online butonuna basıp fark varmı bakarmısın.
birde lean modülün tam kodunu verirmisin.

Merhaba hemşerim lean modülün ve plcnin resimleri
20190311_164149.jpg20190311_165144.jpg
Ekran Görüntüsü 1.jpgEkran Görüntüsü 2.jpgEkran Görüntüsü 3.jpgEkran Görüntüsü 4.jpgEkran Görüntüsü 5.jpgEkran Görüntüsü 6.jpgEkran Görüntüsü 7.jpg
resimdeki gibi yeni bir proje oluşturuyorum download yapmak istediğimde hata veriyor

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri