Shift register

Shift register uygun olur mu?

• Yardımcı olmadı

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .
Arkadaşlar merhaba,
Tia Portal V 13 Kullanıyorum ve S7 1214C PLC kullanıyorum. Bir uygulamada 4 kılçık üzerinden ürünleri dağıtıyorum.Bana ürünlerin dağıtılacağı kılçık numarası veriliyor.Ancak ürünler karışık halde geliyor.Daha önce yaptığım bir uygulamada 10 kılçıktan ürün dağıtımı yapıyordum fakat her kılçığın önünde her ürüne uygun sensör vardı. Sensör görünce piston vurup ürünü uygun kılçığa gönderiyordu.Burada ise bir kamera var ve bana ürün için kılçık numarası veriyor. Örneğin seri çalışmada 4, 1,1,1,2 geldi.Burada mantık oluşturamadığım yer ilk ürün 4 e giderken hafızada tutulup uygun kılçığa gitmesini sağlamak ilk ürün 4 e gidene kadar arka arkaya 1, 1, geldi ilk ürün 4 e gidene kadar 1 gelen ürünlerinde uygun şekilde kılçıklardan dağıtımını sağlamak. Shift register olarak yapmayı düşünüyordum fakat değerler bool olarak verilmiyor ve sıralama sabit şekilde kaymıyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri