SGK Vatandaşla İlgilenen Memurlar Bence Hepsi Cahil

tekin126

Profesyonel Üye
Öyle hizmet verıyorkı sgk denılen kurum sorma gıtsın :)maaşimdan 475 tl kesıntı hıçbır yere borcum yok il sgk ya gıttımE devletten aldığım maaş kesıntısı olan bılgısayar print çiktısıyla beraber gorevlıye verdım kimliğini ver dedı verdım kimlik bılgılerımı gırdı yazıcıdan bır kağit çıkardı uzattı senın işin tamam dedı:) eee dedım ne olcak şimdı:))) kağida bırde tel numarası yazdı bu numarayı ara :) yahu afedersınız öküz verdığım kağıdada bakmadan aynı yazıyı çıktı alıp verdı ben E-devlet şifremle onun verdığı yazıyı evde çiktı alıp oyle gıttım sonuçta memurun işine yardımcı olayım dedım adam benım verdığım kağıda bakmadan aynısını çıkardı verdı şimdı allah aşkına bumu vatandaşa hızmet kendı işini kendın gorcen derlerya bende aynısını yaptım maliye, ssk, emeklı sandığı butun kurumlardan borcum varmı dıye sorguladım sonuçta vergi dairesındekı gerı zekalılar bu sene ev ofis olarak vergı mukellefı oldum sen tut 2013 yazacak yerıne aynı ay aynı gun 2012 yaz şimdı beleşten devlete her ay 475 öduyorum itırazımı yaptım gerı alırız ama ne zaman allah bilir buraya yazdım devletın memuru bu hatayı yaparsa kıme guveneceğız devletle işiniz varsa kesınlıkle harfıyen kontrol edın

birde maaşlarını az bulup zam diye greve çıkıyorlar

Önemli olan,isteneni yapması ! Kafasının çalışması zaten istenmiyorki !

Paydos saati yaklaştımı bu duruganlar birden bir atik bir pantere dönüşür.

benım memurdan bekledığım hangı kurum benım maaşımdan kesıntı yaptırıyor onu oğrenmek oda onlerındekı bılgısayarda var her vatandaş benım gıbı araştırma ımkanı olmıyabılır E-devlet şifresıyle eve gelıp tekrar gırdım aslında e-devlet te hepsı varmış bıraz dıkkatlı bakınca çıkıyor sonuçta buldum yanlışlığı hatayı ama konu bulup bulmama değıl benım vergılerımle maaşını alıyor bana hızmet etmek zorunda o ana kadar benımde gözumden kaçmış memurdan yardım ıstedım aksıne bırtanesıde benım maaşım yeterlı demez ağlanır acındırırlar kendılerını ya kardeşın önce işini bır yap işinden memnun olsunlar allah razı olsun desınler maalesef biz türkiye tek bu sebeple hep gerıden takıp edeceğız sanırım dunyadakı sıralamamızda

orada artık yanlışsınız bu ülkede memur krallığı vardır,bir kere o masaya oturdumu ülkenin sahibidir onu kimse kovamaz çalışsa da çalışmasa da maaşını alır yanlış yapıyorsunuz, sade vatandaşlar ülkede memurlara hizmet edip onları beslemek için varız

Cem Yılmazın bir benzetmesi vardır: Doktorların reçete yazısıyla ilgili... Ben 10 yıl okudum al sende bunu oku :) memurlarda öyle maalesef, oraya geçene kadar çok ezildiklerinden sonradan salıyolar işin yakasını... gelişme yok çaba yok çabalamak yok... bu yüzden yanlış anlaşılmasın ama özelleştirme taraftarıyım, kontrollü ve tüm tedbirleri almak şartıyla...

aynen katılıyorum devlette bende çaslıştım 25 yıl özelleştıreceksın o zaman işte kuzu kuzu gorevını yapar bızım zamanımızdada vardı aybaşi memurları duzelmez oyle ınsanlar gece saat 3-4 e kadar çaliştığımı hatırlıyorum amırın emrıyle fılan değıl telefon santralı arıza yapardı mesaı içinde mudahale edılemıyecek durumlarda işler aksamasın dıye gece Bakım yapardım mecburıyetım yoktu ama aldığım maaşin akşam eve gıdıp yastığa başimi koyduğumda bugun maaşimı helal kazanmak için ne yaptım kendı muhasebemı yapardım bugunku memur bunun bılıncındemı acaba sanmıyorum verdığım kağida bır bakar adam ben teşekkur beklerken adam benım kağıdın aynısını çiktı olarak aldı bırde tel numarası yazdı verdı yahu hiçbişey yapamıyorsan barı devletın kağıdına zarar verme hazır getırmış vatandaş altına yaz tel numarasını bızım yapacağımız bişe yok bu numarayı arayıp sorunu çozun demesı gerekmezmı:)

Özelleştirme ile sgk mı özelleştirilecek, maliye bakanlığı yoksa çevre ve şehircilik bakanlığımı yada belediyeler mi veyahutta devlet hastahanelerimi hayır, sizin vatandaş olarak muhatap olduğunuz yerlerin %90 nı zaten özelleşmeyecek...
Özelleşen ve özelleşecekler, telekom, elektrik dağtım ve üretim, milli piyango, otoyollar vs. yani rantın yüksek olduğu yerler . İstanbulda "ido" özelleşti ne kadar memnun kaldık dimi yada telekom özelleşti aldığımız hizmet kalitesi ne kadar arttı???...

Yani olay bu kurumların zarar etmesi yada verimsizliğinden dolayı özelleşmiyor. Konuşulcak çok detay var. Ortam bazı şeyleri söylemeye müsait değil.

Netice olarak özelleşmeler olduğunda vergi yükün düşmeyecek, o beslediğiniz düşündüğünüz memurlar yerine her zaman aç kodamanlara gidecek. Evet işleriniz belki daha çabuk yürüyecek tabii bununda birer külfeti olacak.

dedığınızde haklısınız devlet bu adamları neden ozelleştırsınkı vatandaşin işini gormuyor örnek benım maaşımdan kesıntı yapılıyor devlet kullanıyor parayı işin garıp yanı dahada çatallaştı benım başima gelen:) vergı daıresındekı işguzar memur sadece mukellef olma tarıhını bir yıl eskı tarıh atmaklada kalmamış izmir kadifekale vergı daıresınde bır mukellefın numarasını yazmış benım dosyaya izmirdeki vatandaş vergi mukellefıyetını kapatmış şanslı yanım izmirdeki vatandaş vergı daıresındekı ilişkisini kapattığı tarıhte ben emeklı olmamışım emeklı olmuş olsaydım şuana kadar geçmış tarıhtekı vergılerı izmirdeki adamın yerıne bana ödettıreceklerdı yınede sorun çozulmuş değıl mukellefı olduğum ildekı vergı daıresınden vergı mukellefı olduğum tarıhlı bır belge alıp emeklı sandığına fakslamam gerekıyorkı maaşımdan kesıntı yapılmasın kesılenlerı gerı almam daha muamma:)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri