Seyyar Güneş Paneli ile Matkap Çalışır mı?

Seyyar Güneş panelleri ile 220 volt matkap veya şarjlı matkabı çalıştırma imkanı var mı arkadaşlar?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
matkap gücünü karşılması lazım.Direk olarak çalıştıramazsın zaten invertör ile ac ye çevirmen lazım ve %10 invertör kayıplarını da hesaba dahil etmen lazım, panel toplam anlık gücü matkap gücünden büyük ise matkabı çalıştırır.

matkap gücünü karşılması lazım.Direk olarak çalıştıramazsın zaten invertör ile ac ye çevirmen lazım ve %10 invertör kayıplarını da hesaba dahil etmen lazım, panel toplam anlık gücü matkap gücünden büyük ise matkabı çalıştırır.

Bunun için neye dikkat etmem gerekir ustam? Hangi değerleri karşılaştırmam gerekir yani? Örneğin aşağıda ki linkteki paneli almış olsam normal matkabı veya şarjlı matkabı çalıştırır mı?

https://www.hepsiburada.com/isos-mi...l=cpc.6822.shop.nelk.yapi-market-elektrik-ssc
Birde şarjlı matkapta bataryayı iptal edip direk panelden gelen enerjiyi nasıl kullanabilirim

Güneş panelleri her bölgede aynı verimi vermiyor malesef. Mesela burada 500 kw lık güneş paneli yazın anlık güç olarak bakarsak 120 kw güç veriyor bulunduğum bölgede .Panellerin metrekare başına kaç watt verdiğine bakmanız lazım birde güneşten alacağınız verim.

• Beğen
Tepkiler: huh
Güneş panelleri her bölgede aynı verimi vermiyor malesef. Mesela burada 500 kw lık güneş paneli yazın anlık güç olarak bakarsak 120 kw güç veriyor bulunduğum bölgede .Panellerin metrekare başına kaç watt verdiğine bakmanız lazım birde güneşten alacağınız verim.
Antalya'ya yakın bölgedeyim ustam çevremde çoğu yerde toplu halde güneş panelleri var. Bu linkteki ürünü inceleyebildiniz mi sizce şarjlı matkabı çalıştırır mı?

Güç değeri yazmıyor birde matkabın gücü belli değil.Kendi başına yapma elektrikten anlayan birinden yardım al yoksa elindeki malzemelere zarar verirsin.

Son düzenleme:
Güç değeri yazmıyor birde matkabın gücü belli değil.Kendi başına yapma elektrikten anlayan birinden yardım al yoksa elindeki malzemelere zarar verirsin.
Anladım ustam. Son olarak 3 farklı değer görüyorum. W, Ah ve V olarak. Bunların hangisini dikkate alacağım?

W (watt) gücün birimi, Ah(amper saat) yani 1 saatte verebileği akım, V (volt)

.. aydınlatma ve telefon şarjı içinmiş..
büyük olasılık led lamba için söylüyordur..
matkabı çalıştırması pek mümkün değil..

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri