Seven segment plc

ogu1923

Üye
Plc panelinde seven segment tasarlamam lazim portalda cizdigim devrede sayici var ben sayiciyi saydirdikca plc panelinde tasarlicagim seven segmentinde saymasi gerekli nasil bir yol izlemeliyim asagidaki gibi tablo olusturupda mj program yazicam anlamadim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190418-200818_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20190418-200818_Samsung Internet.jpg
    125.2 KB · Görüntüleme: 13
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hmi içinde ilgili özellik olabilir önce onu kontrol et.
Değeri ekrana doğrudan da yazdırabilirsin. Daha güzel olur bence.
Yok olmaz ise ve ilgili özellik yoksa, paylaştığın matrixi kullanıp renkli çizgiler vs yardımı ile sıfırdan oluşturman lazım.
Display ekranlarda ki gibi

Hmi içinde ilgili özellik olabilir önce onu kontrol et.
Değeri ekrana doğrudan da yazdırabilirsin. Daha güzel olur bence.
Yok olmaz ise ve ilgili özellik yoksa, paylaştığın matrixi kullanıp renkli çizgiler vs yardımı ile sıfırdan oluşturman lazım.
Display ekranlarda ki gibi
Sifirdan olusturucam da kurdugum devreyle sayici sayicak o tasarladigim seyle iliskilendirmeyi cozemedim nasil taniticam yada atama yapicam

Hmi içinde numeric display veya benzeri gösterge çeşitleri var. Bunları ekrana ekledikten sonra butonun içindeki değişkene ilgili adresi yazacaksın.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri