Arkadaşlar benim bir isteğim olacak. sahada iki adet ikiz motoru 2 adet aynı güçteki inverterla sürüyorum. Fakat bu iki motorun şaftları birbirine halat yardımı ile bağlı olduğundan birindeki ufak bir hız farkı halatın yani kancanın eğilmesine neden oluyor. Bu olayı motora encoder takarak kapalı devre kontrol sistemi ile kontrol altına almak istiyorum. PLC kullanarak bu işi yapabilirmiyim. Yapan arkadaşlar da varsa ladder diagramlarını göndermelerini rica ediyorum

Teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar benim bir isteğim olacak. sahada iki adet ikiz motoru 2 adet aynı güçteki inverterla sürüyorum. Fakat bu iki motorun şaftları birbirine halat yardımı ile bağlı olduğundan birindeki ufak bir hız farkı halatın yani kancanın eğilmesine neden oluyor. Bu olayı motora encoder takarak kapalı devre kontrol sistemi ile kontrol altına almak istiyorum. PLC kullanarak bu işi yapabilirmiyim. Yapan arkadaşlar da varsa ladder diagramlarını göndermelerini rica ediyorum

Teşekkürler

Bu işi yapabilmeniz için ABB 'de master follower diye bir çalışma modu var. iki sürücü arasında fiberoptik kablo ile yapılıyor. Paremetre ayarlarından bu iş hallediliyor.

Marker register lar MB0 dan MB32 ye kadar 32Byte kullanılabilr. Yani 256 tane.. tabii diğer kaydedicileri de yardımcı röle olarak kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar internette gezinirken ingilizcesi olan arkadaşlara bazı konularda yardım edecek siemensin destekleyici sayfasını gördüm. Belki cogu kişi bu sayfasnın farkındadır ama ben gorunce ilerde çok işime yarayabilecegini dusundum s7200 ile ilgili bazı soruların yanıtları ve uygulama yanıtları var. Buyrun incelemek isteyen incelesin.

Bu arada link verme konusunda sıkıntı yoktur umarım. Forumun kurallarını pek iyi bilmiyorum kolay gelsin.

Siemens Industry IA/DT/BT Service&Support - Automation Service, Automation Support, Simatic Service, Simatic Support, Technical Support, Technical Consulting

değerli arkadaşlar uygulama çizimlerine nasıl ulaşabilirim ve bazı uygulama çizimlerini de paylaşmak isterim özellikle simens s7/300 yardımcı olur musunuz teşekkürler....

Son düzenleme:
xp pro ile problem çıkmaz;

arkadaşlar modbus komutları ile ilgili elinde açıklama not vb. olan ya da anlatabilecek olan var mıdır acaba? Bu arada herkese iyi bayramlar

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Hazırladığım tez'e önemli bir katkısı oldu.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri