Sesle tahrik olan bir kumanda yapmak istiyorum?

Ozetlemek gerekirse cok uzaklardan etkili bir kumandaya ihtiyacim var cok bende cozumu telefon sebekesinde buldum ornegin bir telefon vasitasiyla belirledigim sesleri alociya iletip boylelikle uzak mesafelerden yonetmek istedigim aleti yonlendireyim yardimci olursanizcok sevinirim ;)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bır zaman bır cıhaz hatırlıyorum, telefonun sesının önceden ayarlamış çalma sayısında röle çektırlıyordu.Yapar veya yaptırabilirsenız bu uygulam işini görer umarım.

Bır zaman bır cıhaz hatırlıyorum, telefonun sesının önceden ayarlamış çalma sayısında röle çektırlıyordu.Yapar veya yaptırabilirsenız bu uygulam işini görer umarım.
akıllı role veya plc ile yapılabilir diye düşünüyorum ,
telefon çaldığındaki pulse almak için nasıl bir devre tasarlanmalı bu bir röle olabilirmi ?

Mesela aklıma gelıveren, telefon munzam rölelerı var, bırde basıt kontaklı sayıcı alsanız. Telefon her çaldıgında munzam röle her çekdiğinde kontagı kapanarak sayıcıya konatk verecek, ayarlanan 3-5 veya kac kontak sayısı ıse o sayıdansize bir çıkış verecekdir.

Alıcı için ses çözümlemesi yapmayı düşünüyorsanız o kadar kolay değil, özellikle de tamamı kablolu olmayan bir telefon şebekesinde bu zordur. Ancak DTMF (çift tonlu çoklu frekans) ile bunu yapmanız zor değildir. Telefon üzerindeki tuşlara bastığınızda duyduğunuz sestir, kod çözücülerini bulabilirsiniz.

Saygılar....

Degerli abilerim kardeslerim oncelikle degerli yorumlariniz ve vakit ayirdiginiz icin cok tesekkur ederim biraz daha konuyu acayim yapmak istedigim sey biraz -Acemi- dostumun bahsettigi cozume yakin fakat yapay zeka seviyesimde degil sadece 7-8 komut yukleyecegim bir alici ve bu komutlarinin her birinin belli bir ses boyutuyla tahrik edebilicek birsey yapmak istiyorum ornek verirsem kopek sesi doydugunda bir komut kedi sesi duydugunda 2. Komut vs. Daha iyi ifade edebilmisimdir umarim bana aldigi sinyale gore istedigim roleyi cektiricek bir mekanizma lazim isin mekanik kismini cook rahat hal edebilirim sadece istedigim sensorleri yapamiyorum beni bunun icin sizden yardim istedim umarim derdimi anlatabilmisimdir

Alıcı için ses çözümlemesi yapmayı düşünüyorsanız o kadar kolay değil, özellikle de tamamı kablolu olmayan bir telefon şebekesinde bu zordur. Ancak DTMF (çift tonlu çoklu frekans) ile bunu yapmanız zor değildir. Telefon üzerindeki tuşlara bastığınızda duyduğunuz sestir, kod çözücülerini bulabilirsiniz.

Saygılar....
Dostum sen yetkili birine benziyorsun ;)
Tesekkurler yorumum icin aslinda dedigin olay bana uyuyor gibi yani axikcasi bunu nasil yaparim nasil cozerim bana anlayabikicegim bir kaynak varsa bildigin onerirmisin

Mesela aklıma gelıveren, telefon munzam rölelerı var, bırde basıt kontaklı sayıcı alsanız. Telefon her çaldıgında munzam röle her çekdiğinde kontagı kapanarak sayıcıya konatk verecek, ayarlanan 3-5 veya kac kontak sayısı ıse o sayıdansize bir çıkış verecekdir.
Bahsettiginiz islem bana enerji kaynagimi calisrmak icin marş gorevi gorebilir faydali olacaktir benim icin bukonuda anlasilir bir kaynak onerebilirmisiniz :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri