Sesle Çalışan Anahtar

• Konbuyu başlatan kadyig
  • Başlangıç tarihi

kadyig

Üye
öncelikle herkeze kolay gelsin.
devreyi yaptım. el çırpınca röle çekiyor. birdahaki el çırpmasındada röle bırakıyor. ama mikrafon sadece 1-2 metre algılayabiliyor. bu devredeki hangi direncin yerine pot takarsam ve kaç k lık pot takarsam hassasiyet ayarını yapabilirim? ve daha uzaktan algılayabilmesi için nasıl bir tür mikrafon kullanmalıyım. yardımcı olur musunuz? biraz acemiyim ayrıntılı anlatırsanız sevinirim :)

mechatro

Üye
devreyle ilgili bi problemim varda yardımcı olabilir misiniz acaba

mechatro

Üye
öncelikle herkeze kolay gelsin.
devreyi yaptım. el çırpınca röle çekiyor. birdahaki el çırpmasındada röle bırakıyor. ama mikrafon sadece 1-2 metre algılayabiliyor. bu devredeki hangi direncin yerine pot takarsam ve kaç k lık pot takarsam hassasiyet ayarını yapabilirim? ve daha uzaktan algılayabilmesi için nasıl bir tür mikrafon kullanmalıyım. yardımcı olur musunuz? biraz acemiyim ayrıntılı anlatırsanız sevinirim :)
kardeşim konuyla ilgili bikaç sorum var yardımcı olabilir misin

merhaba ben işitme engelliyim hemde elektrik ve elekronik yapıyorum sadece işitme engelliler için kapı zil lambası seması yapabilirmi apartman audio diğerler kapı zil çalışan dönüşen zil lambası istiyorum iyi günler

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
merhaba ben işitme engelliyim hemde elektrik ve elekronik yapıyorum sadece işitme engelliler için kapı zil lambası seması yapabilirmi apartman audio diğerler kapı zil çalışan dönüşen zil lambası istiyorum iyi günler
Şema okuyabilirsin o zaman, nette çok var umarım ing var dikkatli oku
http://www.instructables.com/id/Doorbell-that-Turns-on-a-Light/?ALLSTEPS
http://www.learning-electronics.com/p166-remote-doorbell-warning-switch

Forum istatistikleri

Konular
114,778
Kullanıcılar
419,993
Son üye
Matador35

Yeni konular