Ses Sistemi .Bağlantıları nasıl olacak yardımcı olurmusunuz ?

Hurdaların içinden böyle birşey buldum. Yanık falan yok. Bağlantılarını nasıl yapmam gerek ?
sketch-1527787880023.jpg
sketch-1527787907399.jpg
sketch-1527787924957.jpg

Selam,

Kart sağlam ise tüyoyu vereyim

Mesela FRIN yazısı F = front yani ön demektir. R = right yani sağ kanal demek IN = giriş demek. Sonuç ön sağ kanal girişi demek.

gnd = ground ilgili girişin şasesi demek.

Bu şekilde ön sağ ve ön sol kanal arka sağ ve arka sol kanal olmak üzere 4 kanalınız var.

Sub in ise subwoofer girişidir. Baş sesleri yükseltmek için alçak geçiren filtreli giriştir.

Keza çıkışlarda son harf notasyonu O ile belirtilmiştir. Anlamı out dur.

Her kanalın bir girişi bir çıkışı bulunur.

Birde önemli iki konu standby ve ac in.

Ac in den trafo bağlantısı yapılacaktır. Standby ise buraya voltaj verirsen cihaz uyku moduna geçer yani kapanır. Voltajı kesersen cihaz açılır çalışır.

Hâlâ anlamadıysan yada aklıma takılan bir durum varsa yaz cevaplarız.

Selam,

Kart sağlam ise tüyoyu vereyim

Mesela FRIN yazısı F = front yani ön demektir. R = right yani sağ kanal demek IN = giriş demek. Sonuç ön sağ kanal girişi demek.

GND = ground ilgili girişin şasesi demek.

Bu şekilde ön sağ ve ön sol kanal arka sağ ve arka sol kanal olmak üzere 4 kanalınız var.

Sub in ise subwoofer girişidir. Baş sesleri yükseltmek için alçak geçiren filtreli giriştir.

Keza çıkışlarda son harf notasyonu O ile belirtilmiştir. Anlamı out dur.

Her kanalın bir girişi bir çıkışı bulunur.

Birde önemli iki konu standby ve ac in.

Ac in den trafo bağlantısı yapılacaktır. Standby ise buraya voltaj verirsen cihaz uyku moduna geçer yani kapanır. Voltajı kesersen cihaz açılır çalışır.

Hâlâ anlamadıysan yada aklıma takılan bir durum varsa yaz cevaplarız.
Kırmızı dairede belirttiğim yer ne oluyo peki ? Birde altarnatif akim yerine adaptör ile doğru akim versem bi sorun olur mu ? Son olarak bu kartta sadece enerji girişi,ses giriş çıkışları ve st-by var demi.
IMG_20180531_220441.JPG

O girişin arkasını okuyamadım arkasındaki yazıyı buradan yazarsanız yada resimlerseniz bilgim dahilinde ise yorumlayabilirim.

Aç kısma dc besleme yapabilirsiniz ancak dikkatinizi çekeceğim simetrik bir besleme olması gerektiğidir. Simetrik olmayan bir kaynaktan besleyemezsiniz.

Evet girebildigim kadariyla enerji girişi , standby ve hoparlor cikisi var.

O girişin arkasını okuyamadım arkasındaki yazıyı buradan yazarsanız yada resimlerseniz bilgim dahilinde ise yorumlayabilirim.

Aç kısma dc besleme yapabilirsiniz ancak dikkatinizi çekeceğim simetrik bir besleme olması gerektiğidir. Simetrik olmayan bir kaynaktan besleyemezsiniz.

Evet girebildigim kadariyla enerji girişi , standby ve hoparlor cikisi var.
MS- VE MS+ YAZIYO

Demirin altinda yaziyo iki vardı söktüm öyle yaziyodu

Diğer tarafta yeşil kondansatör tarafında ne yaziyor

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri