ses komutuyla cihaz kontrolu

ilkercan

Üye
merhaba arkadaslar.sorum su ben vardıye elektrikçiisi olarak bi fabrıkada calısyorm .fakat gece uykuya daldıgım ve telsizde bnim anons edildiğimi dymuyorm.tlsızde benım kodum mesela sıfıryirmi (020) dedıklerınde bu sesı alıp bana alarm veya uyarı verecek bı sıstem gelıstıremezmıyız.sımdıden tesekkurler.

pıc programlanarak ses sistemi kodlanacaktır,
ve uyarı cihazı eklenerek 020 dendiginde mıc. tarafından algınarak pıc'teki program işleve geçecektir, uyarı sıstemi çalışacaktır.
saygılar

evet sizin istediginiz birsekilde otomasyon cözümü yapılabılır..
eger ılgılenırsenız ban a ozelden mesaj atabılırsınız

merhaba arkadaslar.sorum su ben vardıye elektrikçiisi olarak bi fabrıkada calısyorm .fakat gece uykuya daldıgım ve telsizde bnim anons edildiğimi dymuyorm.tlsızde benım kodum mesela sıfıryirmi (020) dedıklerınde bu sesı alıp bana alarm veya uyarı verecek bı sıstem gelıstıremezmıyız.sımdıden tesekkurler.

vardıye elektrikçiisi olarak bi fabrıkada calısyorm .fakat gece uykuya daldıgım
bu ne şimdi hocam ya:?

Bu durumda ben gündüzleri uyuma sistemini tavsiye ederim.Ben bu sistemi kullanıyorum,bu zamana kadar kullandığım sistem sayesinde işimde aksaklık yok.İş yerinde uyumanın cezası işten atılmak olduğundan,bu riskte ortadan kalkıyor.

sımdı işyerinde elektrilçiler bilirsiniz her departman tarafından imrenilen bölümdür.şimdi telsiz devamlı telsiz konusmlarıyla mesgul hrkez birbirini anons edıyo devamlı dinlemek zorunda kalmak olmuyor.sımdı dedıgınız gibi picte yazılsada bir suru kişi var fabrıkada beni anons eden herkezın sesı farklı bu sorun nasıl hallolacak....calısan bır sıstem yapmak mumkunmu?

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri