Servo motoru Spindle olarak kullanmak mümkün mü?

linuxcnc için ucuz fpga kartları yok demek istedim.
Örnek :

LinuxCNC direkt paralelPort tan mis gibi calisir. Bi de hizli bir opto izolasyon eklendi mi gayet guzel olur bence.
evet var nokta cnc lpt kartı üretiyor web sitesinde ürünleri var. hem de ucuza satıyorlar. Aynı sanayi sitesindeyiz, bana yakın şirketleri. Çay içmeye hep giderim. Kızıyorlar mı bilmem ama iki günde bir ordayım.
Ben nokta cnc den aldımi lpt port ama uzun süreli 5-6 saatlik iş veriyorum mermerciyim, elektrik de sık gidiyor, kaldığı yerden hiç hata yapmadan başlıyor. Limuxcnc ile çalışan Türkçe program verdi firma, Ama para ile satıyorlar purogramı, benden istemedi. Mach3 ten kurtardı beni.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu konuda bana kaynak vs varsa gösterebilinmi atabilinmi
link vs pdf vs nasıl yapcam bilmiyorum çünkü daha motoru almadım alcam ama ne yapcamı bilerek almak istiyorum
Bana bunu nasıl tarif edebilirmisiniz servo motoru spindle olarak kullanmak için çünkü diğer türlü 2.2 kw spindle 380v 3 faz bana 220 gerek

Konu üzerinden biraz geçti ama mazur görün
Abi hangi motordan bahsediyorsun servolar enkoderli olduğuna göre asenkrondan mı bahsediyon
Match 4 olabilir sanırım ve buna uygun bir kart doğru anladıysam
Bana bu yazdığınız bilgileri ve diğer abilerin yazdıklarını hiç bi otomasyoncu anlatmadı hep ezbere konuşuyor lar

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…