Servo Motoru Sadece Sürücü ile Kontrol Etme

trgyada

Üye
İyi akşamlar elimde etherCat haberleşmeli asda a2 model delta servo motor sürücüler var ben bunları plc kullanmadan bilgisayar üzerinden anlık verdiğim değerlere göre nasıl kontrol edebilirim cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Trgyada Merhabalar;
Elinizdaki servo sürücü isterseniz dahili mod ile önceden vereceğiniz değerlere göre program registır üzerinden kontrol edebilirsiniz,yada bilgisiyarınızda uygun bir yazılım ile modbus rs485 üzerinden plc olmadan kontrol edebilirsiniz.

Kolay Gelsin

Cevabınız için teşekkür ederim uygun bir yazılım olarak kendim mi yazmalıyım yoksa motorların asdasoft diye bi yazılımı var onu mu kullanmalıyım, bu konuda python işe yarar mı

Cevabınız için teşekkür ederim uygun bir yazılım olarak kendim mi yazmalıyım yoksa motorların asdasoft diye bi yazılımı var onu mu kullanmalıyım, bu konuda python işe yarar mı
Asdasoft ile sürücüyü kontrol edebilirsiniz ancak bu sürücünün arayüz programodır,paremetre yükleme tuning yapma jog ile çalıştırma gibi işleri yapar ancak sizin uygulamanız için belirgin işlere göre komut vermek istiyorsanız sürücü ile haberleşme üzerinden pc ile kumanda edebilirsiniz,program modbus okuyp yazacak bir haberleşme programı olacak phyton da ,c# da ,java da hangisine aşına iseniz olur.

Kolay Gelsin

Asdasoft ile sürücüyü kontrol edebilirsiniz ancak bu sürücünün arayüz programodır,paremetre yükleme tuning yapma jog ile çalıştırma gibi işleri yapar ancak sizin uygulamanız için belirgin işlere göre komut vermek istiyorsanız sürücü ile haberleşme üzerinden pc ile kumanda edebilirsiniz,program modbus okuyp yazacak bir haberleşme programı olacak phyton da ,c# da ,java da hangisine aşına iseniz olur.

Kolay Gelsin
merhaba, hala aktifseniz bir soru sormak istiyorum. ben de bir servo motor sürücüsünü bilgisayar ile kontrol ederek servonun ucuna bağlı lineer aktüatörün hız/konum/zaman parametreleriyle sürülmesini sağlamak istiyorum. bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri