Servo Motor Pulse Kontrolü 5V mi 24V mi?

lysander

Üye
Selamlar,

Röle Çıkışlı S7-1200 e signal board modülü kullanarak pulse ile servo kontrolü için transistör çıkışı almak istiyorum. 2 ayrı voltaj da satılıyor.

Bu Pulse çıkışının 24 V veya 5 V olmasının farkı nedir acaba? Çıkış Hız farkı var mıdır? Piyasadaki servo sürücülerine pulse göndermek için hangi voltajlı olanından temin etmeliyim?

Teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Selamlar,

Röle Çıkışlı S7-1200 e signal board modülü kullanarak pulse ile servo kontrolü için transistör çıkışı almak istiyorum. 2 ayrı voltaj da satılıyor.

Bu Pulse çıkışının 24 V veya 5 V olmasının farkı nedir acaba? Çıkış Hız farkı var mıdır? Piyasadaki servo sürücülerine pulse göndermek için hangi voltajlı olanından temin etmeliyim?

Teşekkürler
Güzel soru umarım bilen birisi yanıtlar öğrenmiş oluruz pulse sinyalinin ne olduğunu

Servo sürücülerin girişleri optocuplerli.5 volt veya 24 volt olmasına göre önüne koydugunuz direnç degeri degişir.Çıkış hızı ile bir alakası yoktur.
Ben servo sürücüleri kendi üzerinde bulunan 24 volt ile 4,7k direnç üzerinden sürüyorum ve giriş sinyali olarak sıfıra çektiriyorum.Bazı cihazlarda bu 4,7k direnç bile halehazırda takılı oluyor,sadece negatif sinyal ile tetiklemek yetiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri