sensörler

sensörler en fazla kaç metre mesafeden sinyal alabilir..

ultrasonik,optik kullanım alanlarına göre değişiyor ben ifm ve sıck markalarını kullanıyorum ifm optik sensörüm 10m kadar ölçüm yapıyorum.Sıck ultrasonik sensörü ile 3m mesafeden analog sinyal alıyorum.

sensörü nerede kullanacağınıza bağlı değişir.

Yaklaşık 100m de kullanacağım yardım eden lütfen veya sizin düşüncelerinizi alayım 100 metre için nasıl bir sensör kullanayım

Özel bir ürün arıyorsun sanırım. ultrasonik sensör kullanman gerekecek.

nasıl bir uygulama yapacağını söylersen yardımcı olabiliriz. dijital sinyal mi yoksa analog sinyalmi.

burada 100m algılama mesafesi olan sensör demişsiniz ama ne algılayacaksınız en önemlisi o kısaca çalışacağı ortamı ve çalışma mantığını açıklarsanız daha net cevap verilebilir

forum da konu açılmış ama çok geni,ş konu sensor denılınce onlarca sensor var mesela şuan önumde uzerınde çalıiştığım kizil ötesi hem gonderıcı hem alici aynı noktadan karşiya çarpıp gerı gelen sinyallerı nekadar uzaklıktan algılarım onun argesını yapıyorum laboratuvar şartlarında yanı iş yerımde 5.6 metreye kadar çıktım uygulamada herturlu işik altında ne verecek onnu denıyeceğım bir sensor örneğıde vereyım manyetik yaklaşim sensöru bunun gıbı onlarca örnek verılebılır sensörler var konuyu daraltılarak bir iki sensöre yonlendırılırse konu daha faydalı tartışmaya donuşur kanısındayım mesela loadcell de bır sensördur

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri