Senkron motorlu pistonlu kompresör

Keşke, staj gören muhteremlerden olaydım...Yuksek kaldırım MYO da staj mecburiyeti yokdu..
450 kw. ATLAZ COPCO ve JOY kompresörlerle çalışdım..
Joy kompresör de ilk, trafo ıle yol vermeyi gördüm. Daha sonra gelen yeni modlde (2003) elektronıki tryaak( soft starater) yol vermeli idi. Ben güç kablolarını vs hazırladım. Firmadan , devreye almak için muhendisi geldi.
Motora yol verılıyor, az sonra sistem kendini kapatıyor. Adam, bilgisayardan çeşitli ayarlamalar yapıyor, bir türlü omluyor. Arada, çekıne çekıne, sorunun ayarlardan olmadıgını söylemeye çalısıyorum.

Devre şemasını incelemeye ve pano ile uyumluluğunu incelemeye başladım.
Bir kablo, şemada gösterildiği termınalda değildi. O kabloda, motorun yol aldıgını , ana kumandaya bildiriyordu. Muhensine gösterdim, o kabloyu olması gereken, bir alt klemense aldım.
Yol verildi.....Bingo. Adamcagızın yüzündeki ifade görülmete değerdi.
Amerıkadageldi, fabrıkası herseyı ayarladıi aman dokunma, karıştırmaaaa, deyimi bazen tutmuyor...

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri