senkron generatör

Uyartım akımının yönü değişirse generatör gerilim verir mi neden

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu akımla manyetik alan oluşturuluyor bu sebeple sorunun cevabı evet. Dc motor al parçala incele, araç alternatörünün parçalarını araştır nasıl çalıştığı öğren ;).

benim anladıgım kadar sadece pozitif gerlim yerine negatif gerilim endüklenir

Örneğin kondansatörün plakalarını siz yük biriktirmek amaçlı + veya - yüklü statik elektrik ile yükleseydiniz bu söylediğiniz çok doğru olurdu, ama siz sadece elektromıknatıslandırma amacıyla dc akımın + ve - yönünü değiştirip statik elektririği değil normal dc elektriğini verdiğiniz için uyartım akımı olarak yine ayni işlevi görüp, dönen bu rotoru mıknatıslandırıp statordan yine 3 fazlı ac elektrik elde edilir. Zaten elde edilen akım ac olacağından bunun + ve - yönü bir diyot tablasından geçmedikçe (Otomobillerdeki şarj dinamosundaki gibi örneğin) hiç bulunmayacaktır. Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri