SEG 9000 Btu klima dış ünite bağlantısı

Gecmis olsun.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Farketmez ,

Ancak sistemi vakumlamanız önemlidir.

Dostum açıkcası şöyle söyleyeyim.

Bu iş için vakum pompası ( vakum kompresörü ) adı altında takım var. Sisteme manifold ile bağlanır cihazın içini derin vakuma ( neredeyse uzay vakumu gibi ) alır. Sistem içindeki yoğuşmayan gazları dışarı atar.

Birde bilimsel olmayan bazı ustaların uyguladığı yöntem var. Emiş rekorunu bağlamadan acık bırakırlar. İnce borunun vanasını hafiften açtırıp kapatarak içerde kalan havayı dışarı ittirmiş olunur. Bu bilimsel bir yöntem değildir. Sadece içerideki hava gaz karışımının oranını değiştirmektedir. Ayrıca bir miktar gazı dışarı atmış olunur.

Bana sorarsan vakum kompresörü kullanmanı öneririm. Ancak bu vakum pompası her yerde bulunmadığı için diğer ikincil yöntemi seçip seçmemek sana kalmış. Ben şahsen önermem ama burda da bunu yazarak akıl vermiş gibi oluyorum sanırım.

Kolay gelsin.

Dostum açıkcası şöyle söyleyeyim.

Bu iş için vakum pompası ( vakum kompresörü ) adı altında takım var. Sisteme manifold ile bağlanır cihazın içini derin vakuma ( neredeyse uzay vakumu gibi ) alır. Sistem içindeki yoğuşmayan gazları dışarı atar.

Birde bilimsel olmayan bazı ustaların uyguladığı yöntem var. Emiş rekorunu bağlamadan acık bırakırlar. İnce borunun vanasını hafiften açtırıp kapatarak içerde kalan havayı dışarı ittirmiş olunur. Bu bilimsel bir yöntem değildir. Sadece içerideki hava gaz karışımının oranını değiştirmektedir. Ayrıca bir miktar gazı dışarı atmış olunur.

Bana sorarsan vakum kompresörü kullanmanı öneririm. Ancak bu vakum pompası her yerde bulunmadığı için diğer ikincil yöntemi seçip seçmemek sana kalmış. Ben şahsen önermem ama burda da bunu yazarak akıl vermiş gibi oluyorum sanırım.

Kolay gelsin.
sagol hocam allah razı olsun baya bir aydınlatıcı oldu. bir hal yoluna bakacam duruma göre. ilginiz için teşekkür ederim

İç ünite ile dış ünite arasına 5*2,5 mm kablo çekilmesi gerekiyor bunun için dikkat etmen gereken nokta
iç ünite klemensine sol baştan başlayarak elindekki kablonun herhangi bir rengini bağla aynı renk kablonun diğre ucunu dış ünite klemensinde sol baştaki uca bağla diğrelerinide sırasıyla aynı yöntemle bağla

topraklama kablosunu dış ünite klemensinde yer olmadığından sağ tarafta somunlu kısma bağlaman gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri