SEG 9000 Btu klima dış ünite bağlantısı

sadikdurak

Üye
Arkadaşlar SEG 9000 btu klimamı daha önce taşınırken kendim söktüm. Gazını kaçırmadan içine topladım. Güzelce paketledim. bir yıldır paketinde duruyordu. sökerken dış ünitenin ve iç ünitenin tüm elektirik bağlantılarının resmini çekmiştim. Ama resimleri malesef kaybettim. şimdi klimayı kurmak istiyorum. montajda sıkıntım yok. konuya hakimim. Ancak resimleri kaybettiğim için dış ünitenin kablolarının nasıl bağlandığını unuttum. yanlış bağlayıp ta yok yere bir arızaya sebep olmak istemiyorum. bu yüzdende dış ünitenin kablolarının bağlantı şekline ihtiyacım var. Dış ünitenin içinden dört tane kablo geliyor.

Kırmızı
siyah
siyah
mavi

iç üniteden dış üniteye bağlanacak kablolarda şöyle

mavi kahverengi siyah sarı

şimdi bunların hangisi hangisine bağlanacak bilemiyorum. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara müteşekkir olurum.

Ekli dosyalar

• 20151002_081408.jpg
    20151002_081408.jpg
    821.9 KB · Görüntüleme: 36
  • 20151002_081425.jpg
    20151002_081425.jpg
    775.3 KB · Görüntüleme: 44
  • 20151002_081431.jpg
    20151002_081431.jpg
    914.6 KB · Görüntüleme: 43
  • 20151002_081514.jpg
    20151002_081514.jpg
    839.6 KB · Görüntüleme: 41
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ic unitenin klmensinde de A B C D ibareleri olmali yada numaralar olmali. Ic unitenin kapaginda yazmasi lazim. Bakip resimlerseniz yardimci olurum.

Kolay gelsin.

Ic unitenin klmensinde de A B C D ibareleri olmali yada numaralar olmali. Ic unitenin kapaginda yazmasi lazim. Bakip resimlerseniz yardimci olurum.

Kolay gelsin.
İyi ki varsın Serkan usta. Bu kadar yardımın karşılığı Allah katında büyüktür diye tahmin ediyorum. Allah ilminin sadakasını kabul eylesin.

İyi ki varsın Serkan usta. Bu kadar yardımın karşılığı Allah katında büyüktür diye tahmin ediyorum. Allah ilminin sadakasını kabul eylesin.

Allah sizdende razi olsun hocam. Amin. Sizin yaptiklarinizin yaninda benimki bir sey degil. Ben sadece bildiklerimi paylasiyorum bilginin paylasilmasi gerektigini dusunuyorum paylastikca cogalacak. Siz daha acmamis ciceklere gunes oluyorsunuz. Kutsal bir meslek icra ediyorsunuz. Allah sizinde emeklerinizi kabul etsin.

Allah razı olsun Serkan ustam. Elimizden geleni yapıyoruz. Allah eksiklerimizi affetsin. Rabbim sizleri kazalardan belalardan muhafaza etsin.

Kolay gelsin.
hocam iç üniteden gelen kablolar bunlar
birde şunu sormak istiyorum duvardaki elektrik buatında bağlantı yaparken nasıl olacak
sarıyeşil çizgili topraklama diye biliyorum
diğer kablo mavi ve kahverengi
buatta toprak hattı haricindeki kabloların biri elektrik biride nötr diye biliyorum bunlarıda bağlarken tersi düzü varmı nasıl olacak
Bu arada sigorta kutusu(16 amper) kahverengi kabloya bağlı)

Ekli dosyalar

• 20151003_004248.jpg
    20151003_004248.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 39
bide hocam bu resmini attığım kablo direk diş üniteye bağlanan kablo
4 e karşılık 4 tane yani

Dostum tahmini soyleyebilirim 1 a ya 2 b ye 3 c ye 4 d ye

Ancak ic unitenin kapagini acip bu kablonun ucunun baglandigi yeri cekersen daha net konusabiliriz. Oradada yazi ve isaretler olmali. Onu kastetmistim.

Dostum tahmini soyleyebilirim 1 a ya 2 b ye 3 c ye 4 d ye

Ancak ic unitenin kapagini acip bu kablonun ucunun baglandigi yeri cekersen daha net konusabiliriz. Oradada yazi ve isaretler olmali. Onu kastetmistim.
hocam meseleyi çözdüm adamlar alfabetik sıra ile rakamsal sırayı eşit yazmışlar. meseleyi hallettim inşallah yarın klimanın yerini hazırlayıp takacam. cevaplarınız ve ilginiz için teşekür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri