sedaş evimin dibindeki havai hattı çekmiyor?

YUKSEL14

Üye
tüm kontrolkalemi üyelerine ve yöneticilerine iyi akşamlar...
4 katlı evimin 2. kat balkonuna 1 metre mesafe ile şehir şebekesi geçmekte bende evimin dış cephesine iskele kurdurarak çalışma yapmak istiyorum. bu gün sedaşa yazılı olarak başvurdum hattın geriye çekilmesi ve ya alpek kablo ile değiştirilerk hem işçilerin çalışmasını sağlamak hemde evimin balkonunda korkmadan rahatça otura bilmek için ama sedaş yetkililerinin bana verdiği cevap ilginç doğrusu;
hattı çekemeyiz ama alpek kablo ile değiştirbeliriz ama işçilik ve kablo masrafları size ait. bende masrafları üstlenmeyeceğimi ve ayrıca ben çalışma yapacağım zaman enerjinin kesilmesini talep ettim bunada yanaşmıyorlar. Sizce ne yapabilirim veya ne yapmalıyım? önerilerinizi bekliyorum. saygılar...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Mahkemeye gitmeniz gerekecek herhalde..

kardeş elektrik kurumunun müdürünü bulucaksın konuyu yüz yüze arz ediceksin.olmadı ağırlıgını koycaksın sıkıştırcaksın yeri geliyo döveceksin bende elektrikciyim sakaryalıyım yeri geldi bunları uyguladık coğu işleri düzelttik sende dene hiç bişi olmaz bişi yapamazlar sana korkma

kardeş elektrik kurumunun müdürünü bulucaksın konuyu yüz yüze arz ediceksin.olmadı ağırlıgını koycaksın sıkıştırcaksın yeri geliyo döveceksin bende elektrikciyim sakaryalıyım yeri geldi bunları uyguladık coğu işleri düzelttik sende dene hiç bişi olmaz bişi yapamazlar sana korkma

Sn. Bulut54;

Kırmızı ile işaretlediğim kısım hiçte etik bir davranış değil. Burası dağ başı değil. Devletin çeşitli kurumları var, mahkemesi var. Lütfen üyelerimizi şiddete yönlendirmeyiniz!..

her başımız sıkıştığında birilerini döverek bu işleri halletmeye çalışmak doğruysa kanunları tamamen ortadan kaldıralım kimin gücü kime yeterse istediğini yaptırsın o zaman

sayın yüksel14, sedas sizden herhangi bir maliyet isteyemez. havai hattın en az 2 metre balkonunuzdan uzak olması gerekir. kural budur. daha iki gün önce 2 cocuk evin catısında çalısırken og ye kapıldı da öldü. bulu54 ün dediklerine "müdürü bul anlat" kısmına kadar katılıyorum. yerinizde olsam bi sonuç cıkmazsa kaymakama kadar cıkar can güvenliğim yok derdim. ayrıca sizden para isteyen kimse onu da şikayet ederdim.

Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği çizelge 5 e göre,yatay uzaklık 1 mt. olmalıdır ( 1 kv için ).Hat AG ise,masrafını siz karşılarsınız.Hat,OG ise,bu mesafe,2 mt. olmak zorun-
da olduğundan,hattın kaldırılması,tedarikçi kuruluşa aittir.

Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği çizelge 5 e göre,yatay uzaklık 1 mt. olmalıdır ( 1 kv için ).Hat AG ise,masrafını siz karşılarsınız.Hat,OG ise,bu mesafe,2 mt. olmak zorun-
da olduğundan,hattın kaldırılması,tedarikçi kuruluşa aittir.

Alpek kablo çekeceklerine göre Şebeke AG, bu durumda masrafı Sn. Yüksel14 öder. Gönül isterdiki hiç masrafsız arkadaşımızın işi görülsün.
Ayrıca Sn. Bulut54 O sıkıştırma işi eskidendi. SEDAŞ artık özel bir şirket......

İşin en önemli tarafı evdekilerin can güvenliği,onun için bir an önce alpek kablo ile değiştirmesi uygun olur.
Eğer sedaş a böyle bir dava açılırsa benim görüşüme göre dava kazanılır ve kablolar yeraltına alınırlar.Yönetmelikteki 1 mt uzaklığının ise hiçbir anlamı yok ve kazaları engellemiyor.

Arkadaşım,

Dava açmana ve mahkemelerde uğraşmana gerek yok. Enerji Bakanlığına mail atman ve iadeli taahütlü bir yazı yazman bu sorununu çözecektir. Bu işleri Enerji Bakanlığı sıkı tutuyor. Görevden bile alabilirler. Kim ile konuştuysan, memurun adını yazmayı unutmazsan daha faydalı olur ve ne yapılması gerekiyorsa yapılır. Telefon etmeni önermem. İlgilenmiyorlar çünkü.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri