SCL ve VB Script Programlama

Merhaba bu dillerde bir kaç kod yazınca peşini bırakmamaya karar verdim zevkli geldi. Bunlarla ilgili ayrıntılı örneklerin olduğu eğitim ya da örnek programlar var mı acaba elinizde?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhabalar,

Siemens SCL dilinden bahsediyorsunuz değil mi?

Eğer öyle ise ben Beckhoff öğrenerek başlamıştım. Beckhoff Codesys tabanlı olduğu için internette yerli yabancı çok kaynak bulunmakta. Beckhoff TR Youtube sayfasında da mantığını anlamanız için videolar mevcut. Siemens SCL içinde kendi sitesinden pdf halinde kullanımının nasıl olduğuna dair kaynak indirebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olursa buradan yazabilirsiniz. Olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım :)

Merhabalar,

Siemens SCL dilinden bahsediyorsunuz değil mi?

Eğer öyle ise ben Beckhoff öğrenerek başlamıştım. Beckhoff Codesys tabanlı olduğu için internette yerli yabancı çok kaynak bulunmakta. Beckhoff TR Youtube sayfasında da mantığını anlamanız için videolar mevcut. Siemens SCL içinde kendi sitesinden pdf halinde kullanımının nasıl olduğuna dair kaynak indirebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olursa buradan yazabilirsiniz. Olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım :)
Evet siemens SCL dili Berat Bey. Dediklerinize göz atıcam. Dediğiniz gibi Codesys e de bir taban oluşturacağı için kendimi bu dilde de belirli bir seviyeye getirmek istiyorum. Siemens kaynaklarını ayrıntılı inceliyecem.
Desteklerinizden ötürü teşekkür ederim :)

C# ya da herhangi bir yazılım dili temeliniz varsa çok kolay gelecektir. SCL zaten Pascal temelli bir dil. Beckhoff biraz daha basit ST kullanıyor. Bana sorarsanız beckhoff öğrenin. Çünkü çok esnek. Bunu belki şuan çok anlamayabilirsiniz fakat Siemens biraz daha IOS gibi. Beckhoff Android gibi düşünebilirsiniz. Beckhoff biraz daha sizi modüler programlayabilmeniz için serbest bırakıyor. Siemens’te bu çok zor şekilde yapılıyor.

C# ya da herhangi bir yazılım dili temeliniz varsa çok kolay gelecektir. SCL zaten Pascal temelli bir dil. Beckhoff biraz daha basit ST kullanıyor. Bana sorarsanız beckhoff öğrenin. Çünkü çok esnek. Bunu belki şuan çok anlamayabilirsiniz fakat Siemens biraz daha IOS gibi. Beckhoff Android gibi düşünebilirsiniz. Beckhoff biraz daha sizi modüler programlayabilmeniz için serbest bırakıyor. Siemens’te bu çok zor şekilde yapılıyor.
Evet modüler programlama önemli bir nokta program takibi açısından. Sizin tavsiyeleriniz benim için çok kıymetli bunları değerlendirecem.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri