Schneider Zaman Saati bağlantısı

suskunn

Üye
Merhaba arkadaşlar, Trabzon'dan katılıyorum foruma (aranıza)..
İsmim Yunus mesleğim iş makinesi operatörüyüm (34) yaşındayım..
Arkadaşlar elimde schneider acti 9 marka zaman ayarlı sigorta var bunu aydınlatma ışıklarına bağlayacağım lakin bilgim yok..
12 açık 12 kapalı olacak şekilde nasil ayarlanır ömrümü yedi bu meret..
Lütfen yardımcı olun..
Birde buna aynı anda 20 tane ampul takacağım hesapladım onuda 270 watt yapıyor toplamı ampullerin..
Şimdiden teşekkür ediyorum..
DSC_0004.JPG
DSC_0005.JPG

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
DSC_0004.JPG

Forumumuza hoş geldiniz. Tarifte olduğu gibi ayarlayıp bir tane lamba yakmayı deneyin. Daha sonra kontaktör bağlamanız gerekecek. Bu arkadaş tek başına o yükü kaldırmaz. Onuda ayrıca tarif ederiz . Yan tarafındaki yuvarlak kapağın altında '' Elektrik kesintisinde saatinizin geri kalmamasını sağlayan pil'' var. Eski cihazsa bitmiş olabilir. Kulağınızı dayayın tıkır tıkır diye hareket etmiyorsa pilini de değiştirmeniz gerekecektir.

Sigorta tip zaman saatleri 16 ampere kadar akım çekebilir.
20 tane lamba için kontaktöre ihtiyaç yok.

Kaç empere dayanır bilmiyorum söylediğiniz doğrudur. Yalnız hiç bir kompenente direk cihaz üzerinden yol verme taraftarı değilim. Uygulamada olması gereken ve tercih edilende bu yöndedir. Kaldıki 20 tane lamba ve 220 v . Hiç birşey olmasa kısa devre riskine karşı korumak lazım. Kontaktörsüz bu alet kısa sürede bozulur ustam.

Bu arada sayın suskunn çarpılmayın diye Bilal'e anlatır gibi tane tane yazdım. Çok dikkatli olun elektrik şakaya gelmez

Kaç empere dayanır bilmiyorum söylediğiniz doğrudur. Yalnız hiç bir kompenente direk cihaz üzerinden yol verme taraftarı değilim. Uygulamada olması gereken ve tercih edilende bu yöndedir. Kaldıki 20 tane lamba ve 220 v . Hiç birşey olmasa kısa devre riskine karşı korumak lazım. Kontaktörsüz bu alet kısa sürede bozulur ustam.
Kontaktör ile kullanılması tabiki uygun olur.
Fakat 270 watt akımla bu cihaz bozulacaksa schneider firması battı :)

Vecivicivokke arkadașım zaman ayırdın detaylı anlattın minnettarım..
Konuda bilgilerini paylaşan arkadaşlarım sizlerede teşekkür ediyorum..
Allah razı olsun..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri