Schneider plc m221 programlama

kartal21

Üye
Somacine basic de komutlar çok karışık geldi schneider m221 serisi plc programlamak istiyorum codesys platformunu kullanarak programlanabilirmi ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hayır codesys için so machine programı gereklidir. M241 plc ile codesys tabanlı yapabilirsiniz. So machine ücretsiz programdır

Çok fazla bi karmaşıklığı yok.
Her arayüzün illa ki kendine özgü komutları var. Takıldığınız yeri söylerseniz yardımcı olacak bir sürü arkadaş var.

programlarsın eğer codesysy i iyi biliyorsan bilmiyorsan somachine 4 indir ücretsiz zaten
codesys bir sürü plc imalatçısına program yazıyor fakat hepsinin ara yüzü değişik .
eğer schieinderin kütüphanelerini codesyse yükleyebilirsen oda uzun iş yazarsın tabi. aslında tüm codesys cihazları codesyste programlarsın fakat cihazların XAML lleri ve kütüphaneleri modellerin XAML leri girmek zordur bu nedenlee her cihazı kendi ara yüzünde yazmak iyidir . zaten sende codesys varsa sadece sana schieinderin ara yüzünü kurar diğerleri aynı kolay gelsin

Codesys kullanmak istiyorsanız rahatca So machine indirmeniz lazım. So machine basic ile so machine farklı programlardır. 2 side ücretsizdir. So machine basic ile m221 plcler. So machine ile M238, M241, lmc058, lmc078 gibi kontrollerlar kullanabilirsiniz.

Not: LMC058 ve LMC078 motion kontrollüdür. 24 eksene kadar senkron sürebiliyor 078 modeli

Codesys kullanmak istiyorsanız rahatca So machine indirmeniz lazım. So machine basic ile so machine farklı programlardır. 2 side ücretsizdir. So machine basic ile m221 plcler. So machine ile M238, M241, lmc058, lmc078 gibi kontrollerlar kullanabilirsiniz.

Not: LMC058 ve LMC078 motion kontrollüdür. 24 eksene kadar senkron sürebiliyor 078 modeli
SoMachine 4.3 'ü lisanslı ücretli olduğunu biliyorum öyle söylediler ama gerçekten ücretsiz mi bunu araştırıyorum da

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri