SCADA ŞİFRELEME yardım

SeDaT_083

Üye
Herkese merhabalar
arkadaşlar benim bir sıkıntım var firmada yapmış oldugumuz citec Scada projesi mevcuttur ama firma ödemeleri yapmıyor bu durumda ben sistemei dondurmak yada yazılımı zaman koymak istiyorum belli zaman icerisinde odeme yapılmassa sistemin kendini devre dısı bırakması icin bunun icin ne yapmam gerekiyor ve bu durumda yapılması gerekenleri acık bir sekilde yapıp sölerseniz sevinirim kullanılan plc s7 300 program citec scada 6.0 Şimdiden görüşleriniz icin tesekkurler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hiç kimsenin bu konu hakkında bilgisi yok mu ?

Bu konuda tecrübeli her otomasyoncunun bilgisi vardır. Fakat pek bahsedilmek istenmez. Müşteriniz ile açık açık konuşsanız daha iyi yaparsınız. Scada içersinde yapmamk mümkün olmakla beraber kolaylıkla çözülebilir. S7-300 içersinde data blok silme komutu ile yaparsanız çözümsüz olabilir....

gerçek zaman saati kullanıp ödeme tarihinde ve ya belirlediğin tarihte sistemi durdurabilirsin ama bu pek geçerli bir çözüm olmaz.Çünkü ayarladığın zaman saatini sistem o tarihte mutlaka duracağı için ödemeyi yaparsa yazılımdan bunu çıkarman gerekir.Sen en iyisi internet üzerinden plc ye bağlamanın yolunu bul.Eski çalıştığım yerde internet üzerinden plc de değişiklik yapıyorlardı.

Bu konuda tecrübeli her otomasyoncunun bilgisi vardır. Fakat pek bahsedilmek istenmez. Müşteriniz ile açık açık konuşsanız daha iyi yaparsınız. Scada içersinde yapmamk mümkün olmakla beraber kolaylıkla çözülebilir. S7-300 içersinde data blok silme komutu ile yaparsanız çözümsüz olabilir....

Bu konu üzerine bilgim olmadıgından sizlerin yardımına ihtyc duydum biraz daha yönlendirici olursanız sevinirim yardımınız için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,604
Kullanıcılar
450,606
Son üye
csancar

Yeni konular

Geri