Sayaç çarpanı nedir?

Çok teşekkürler hocam, gayet güzel açıklamışsınız 😊, Binada sadece bir dolap ve 2 bilgisayar var . Ups i bu ay kapattım . Gündüz kadar gece de aynı miktar kWa elektrik harcamış görünüyorum. Bu harcamanın neden olduğunu nasıl tespit edebilirim acaba

Bu verilerle sorunu çözmeye yetmez

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
782 kWh bir buzdolabı ve iki bilgisayar için fazla bir değer. Buzdolabı arızalıda sürekli mi çalışıyor acaba? Monofaze bir sayaç alın, sayacın çıkışına bir uzatma bağlayın. Bahsettiğiniz cihazlar aynı konumdalarsa bu uzatmadan cihazları besleyip günlük tüketimlerine bir bakın. Birde ana sayacınızın tüketimine bir bakın bakalım yaklaşık değerleri gösterecekler mi?
Ekli dosyayı görüntüle 98756
İlginiz için teşekkürler hocam bunu ben yapamam da elektirçilerle çözmeye uğraşıyoruz bakalım inşallah çözeriz.
Bu verilerle sorunu çözmeye yetmez
Verilerin hepsini verebilirim efenim,hangi veriler lazım

Çok teşekkürler hocam, gayet güzel açıklamışsınız 😊, Binada sadece bir dolap ve 2 bilgisayar var . Ups i bu ay kapattım . Gündüz kadar gece de aynı miktar kWa elektrik harcamış görünüyorum. Bu harcamanın neden olduğunu nasıl tespit edebilirim acaba

Fatura görüntüsü ( kişisel bilğiler silinmiş hali ile )
Sayaç görüntüsü ( kişisel bilğiler silinmiş seri no , mühür , barcod vs hali ile )
Siğorta kapalı endex ilerlemesi varmı ?
Saatte 1 kw cıvarı harcama
Pensampermetre ile kısmen olsa ip uçları kontrol .
Yerinde çözüm ve gece kontrol .
Saatlık kontrollar . ( endex takibi )
Gece sadece buzdolabımı çalışyor ?

782 kwh hocam. Gündüz ve gece kısmını faturadaki gündüz puant gece kısmına göre söyledim . 376 gündüz,150 puant, 254 gece olarak görünüyor

Ortalama saatta 1 kw kulllanım .
Elektrik faturaları
Gündüz dönemi: Saat 06-17,
Puant dönemi: Saat 17-22,
Gece dönemi: Saat 22-06

1 bilgisayar ve 1 buzdolabi ise bu ikisini durdurup enerjilerini fişten çekin.

Sayacın donmemesi yazmaması lazim.

Fişlerini çektikten sonra sayaca bakın yazıyormu yazmıyor mu? Cevaba göre sorunuz açıklanmış olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri