Sauter...

edidedi

Üye
Arkadaslar kullandığımız Sauter marka EGT446 Sıcaklık sensörümüzün eksili değer (-8 -10) göstermesinin nedeni nedir?Teşekkürler...

Duyar elemanınızda sıkıntı olabilir.
Aynı zamanda Bina Yönetim sistemine bağlı ise katsayılarda bir hata yapılmış olabilir mi diye de bir bakılabilir.

kaç derecede olması gerekirken bu değerleri gösteriyor yani sapma kaç derece? sensör bozulmuştur ya da kabloda problem olabilir. sensörün üzerinden kabloları sökün 1050-1100ohm civarı direnç ölçmeniz gerekiyor (ortamı 20-25°C düşünürsek). birde egt446 pt1000 elementidir, yazılımda ni1000 olarak seçildiyse düşük sıcaklık gösterir. ya yazılımdan değişiklik yapılacak yada egt346 sensör takılacak. konu ve malzeme ile ilgili yardımcı olabilirim ***@yahoo.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
kaç derecede olması gerekirken bu değerleri gösteriyor yani sapma kaç derece? sensör bozulmuştur ya da kabloda problem olabilir. sensörün üzerinden kabloları sökün 1050-1100ohm civarı direnç ölçmeniz gerekiyor (ortamı 20-25°C düşünürsek). birde egt446 pt1000 elementidir, yazılımda ni1000 olarak seçildiyse düşük sıcaklık gösterir. ya yazılımdan değişiklik yapılacak yada egt346 sensör takılacak. konu ve malzeme ile ilgili yardımcı olabilirim ***@yahoo.com

Öncelikle sensörümüz egt 446 değil 346 olarak düzeltmek istiyorum.Sensörümüz chiller çıkış sıcaklığını ölçmektedir ortalama 9-10 derece ama şu anda -1 ile 3 derece arasında sapmaktadır. Chiller kapatıldığında normal değerleri yakalıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sorun ya kabloda ya sensörde yada plc analog girişinde olabilir.
1. sensörü başka bir sensörle yer değiştirin. problemli sensör hala aynı ise sensör arızalı değişecek.
2. yer değişiminden sonra arızalı gösteren düzeldi, diğer sensör arızalı gösteriyorsa kabloda veya analog girişte problem vardır.kabloyu test edin birde kablonun blendajı pano içinde toprağa bağlımı kontrol edin,değilse bağlayın.sensör kablosu güç kablolarından uzak olmalı. sorun devam ediyorsa analog giriş arızalıdır.

sonuç hakkında bilgi verirsiniz.

Sn. Sambay yardımlarınız için teşekkürler...Sorunun sensörün içinde buharlaşmadan olduğunu düşünmeye başladık...

tabiki buda ihtimaller dahilinde ama gözle görülebilir olduğu için değinmedim.

dostum aynı sorunla 2 gün önce ben karşılaştım. kablo tavasından sensöre giden spiral borunun içine rekoru'da aşarak su girmiş. sarı kafanın içi tıka basa su doluydu. kuruladık sorun düzeldi. duyar elemanın olduğu bakır borunun ağzı silikon ile kapalı olduğundan zarar görmüyor. fakat içindeki su direnç etkisi yarattığından -8,-11 gibi gereksiz değerler gösteriyor.

merhaba arkadaşlar çalıştığım firmada sauter modul flex203 ve casr suıt bulunmaktadır bu konu hakkında detaylı bilgisi olan varmı

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri