Sandiacre novus350 paket makinesi yatay çene servo sorunu..

herkeze selamlar.
paket makinemizin 2.4kw Allen-Bradley servo motoru yaklaşık 2 hafta önce yandı, arızaya ilk gitiğimde motorun elenmeyecek derecede ısındığını farkettim.

makinemizin Türkiyedeki temsilcisi elbak teknik servis hizmeti vermiyor, bizi ingiltereye yönlendirdi..

ingilterede sandiacre irtibata geçtik ilk defa servo yandığını sizden duyduk dediler.

yeni motor ve her ihtimale karşı yeni sürücü spariş ettik, yeni gelen motorda yarım saatte 120 dereceye ulaştı ve makineyi kapattım.

mekanizmada bir sorun yok elle çek rahat hereket ediyor...

benim tahminim; çift yönlü bir mekanizma, makarna paketlerinin alt ve üst bölümündeki yapıştırma ve kesme işlemini yapan çene.sağ ve sol çene ortada bulluşunca motor hala hareketine devam etmek istiyor ısınma ve yanmanın sebebi bu ( bu tamamen benim tahminim).

sistem 2 adet allen bradley PLC, gene aynı marka 4 sürücü ve motordan oluşuyor, diğer motorlarda sorun yok. plc sürücüler arası haberleşme fiber optik.

ingiltereden mühendis gelmesi gerkli diyorlar 10.000 €+masraflar istiyorlar..

enayi gibi elin adamlarına böylesi uçuk para vermek istemiyoruz. Türkiyede bu işleri yapa bilecek, marka ve modelini başlıkda yazdığım paketleme ünitesinden anlayan kişi veya firma varmı.

şimdiden teşekkürler..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Ratek sağdece satış yapıyor..
Diğerlerini araştırıyorum..
ilgin için teşekkürler..

Sorunumuz çözüldü.
şorun için refarans noktası kaymış dediler.
İngilteredeki firma bize ileri seviye ayar menülerine giriş şifresini ve nasıl yapılacağını bildirdi.
İlgili menüde çeneleri el ile birleştirdikten sonra set butonuna bastık, makine çeneleri bir kaç kez açtı kapattı, işlemi bitirdi.
Şuan ısınma yok normal çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri