Sanayi tipi bulaşık makinesi arızası (servis yok sorunum var)

VehbiAksun

Üye
Merhabalar,
Daha önce bir çok kez arıza yapan ve guruptaki ustaların yardımıyla giderdiğim bulaşık makinası farklı bir arıza meydana geldi ve hiç çalışmıyor. Arızası sigorta attırıyor, rezitansları sağlam ve kademe düğümesini açar açmaz sigorta atıyor sizce ne gibi bir arıza olabilir ?
Servis çağırsak en az 1 haftada geliyor bu yüzden kendimiz halletmek istiyoruz.

IMG_1122.jpg

kontaktorler cekiyor ve cekercekmez mi atiyor ?

kontaktorler cekiyor ve cekercekmez mi atiyor ?

Yok çekmeye meydan kalmadan atıyor, mesela suyu hiç yok içinde ve yıkama kolu açık şekildeyken de atıyor saniselik oluyor yani

Hocam şaka gibi içinde soğutucu fan mevcut ve çalışmıyordu uzun zamandır soketlerini çektim sorun ortadan kalktı [emoji4]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çalışan bir fan takmayı boş geçmeyin. Sanayi tipi makineler çok pahalı. Geçmiş olsun

Merhabalar,
Öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim.
Ufak bir sıkıntım var bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Fagor marka fi30 sanayi tipi bulaşık makinem var. Yıkama yaptığım zaman bolca köpürüyor. Her defasında daha fazla köpürmeye başlıyor. Deterjanı değiştirdim aynı sorun devam ediyor. Acaba neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhabalar,
Ufak bir sıkıntım var bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Fagor marka fi30 sanayi tipi bulaşık makinem var. Yıkama yaptığım zaman bolca köpürüyor. Her defasında daha fazla köpürmeye başlıyor. Deterjanı değiştirdim aynı sorun devam ediyor. Acaba neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bulaşık Makinesi Köpük Yapıyor ise Arıza Nedeni
Uygun kimyasal ürünün kullanılmaması
Kazan suyu sıcaklığı istenilen seviyeye ulaşmadan yıkama işlemine başlanıldıysa.
Yanlış tip deterjanın makine içerisine koyulması
Deterjan pompasının düzgün çalışmaması

Gerekli kontrollerin yapılması ve Sorunun Giderilmesi
Bulaşık Yıkama Makinesi İçin uygun kimyasal ürünü kullanarak sorunu çözebilirsiniz.
Bulaşık Yıkama makinenizi uygun ısıya ulaştığından emin olarak cihazı çalıştırarak sorunu çözebilirsiniz.
Deterjan pompası kontrol edilir, çalışmıyor ise değiştirilir.

Merhabalar,
Hocam sorun makinanın fazla deterjan alması..makinanın etrafına bakın orda iki tane pompa olmalı..birisi deterjan diğeri parlatıcı için.makina su aldıktan sonra yıkamaya geçmeden önce deterjan alir.. yani deterjan bidonuna bı hortum iner.o hortum pompa içinden geçerek makinaya girer .pompa hızlı dondugu için fazla deterjan alıyor olmalı..pompa devrini hızını dusurmeniz gerekli yavaş dönsün ki az deterjan alsin

Bu gün deneyeceğim teşekkür ederim. Peki sadece parlatıcı köpürmeye sebep olabilir mi? Onu değiştirmedim hiç.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri