Samsung çamaşır makinesi duruyor, tekrar tuşa basınca çalışmaya devam ediyor

Kazuya5587

Üye
Samsung eco bubble 8kg çamaşır makinesi yıkama işlemine başladıktan sonra hata kodu vermeden duruyor. Yıkama yapmıyor. tekrar durdur başlat tuşuna basınca sanki bir şey olmamış gibi yıkamaya devam ediyor.
bir programda bu 1-2 defa olabiliyor.
Sizce kart arızası mı? sorun ne olabilir?
Güncelleme: 1 saatlik programda 2 defa durma yaşadım. 38 dakika kalmışken durdu ve bekle başlat tuşuna iki defa bastm (beklet sonra tekrar başlat) program devam etti. 16 dakika kalmışken yine aynı şey oldu.

Son düzenleme:
Samsung eco bubble 8kg çamaşır makinesi yıkama işlemine başladıktan sonra hata kodu vermeden duruyor. Yıkama yapmıyor. tekrar durdur başlat tuşuna basınca sanki bir şey olmamış gibi yıkamaya devam ediyor.
Güncelleme: 1 saatlik programda 2 defa durma yaşadım. 38 dakika kalmışken durdu ve bekle başlat tuşuna iki defa bastm (beklet sonra tekrar başlat) program devam etti. 16 dakika kalmışken yine aynı şey oldu.
şimdi kart arızası diyeceğim nereden biliyorsun diyeceksin. kartını sök @bakımcıı ustaya bir sor adres versin gönder halletsin

şimdi kart arızası diyeceğim nereden biliyorsun diyeceksin. kartını sök @bakımcıı ustaya bir sor adres versin gönder halletsin
Yok haklısınız bence de kart arızası. Kısa programlarda daha sık durma yapıyor. Uzunlarda ise durmuyor gibi. 2 defa denedim birisinde 5 dakika sonra durdu gibi (emin olamadım tekrar başla beklete bastım) diğer denenemde hiç durmadı ancak kısa programlarda 3-4 defa duruyor.
dm attım bakalım cevap verirse.

Merhaba
Aynı makina bende de var
Bende ki sıkıntı başlat a basınca su alıp bekliyor 30 dk sonra kendini sıfırlıyor. Benim ki röle den olabilir dedi buradaki arkadaşlar

Güncelleme: 1 saatlik programda 2 defa durma yaşadım. 38 dakika kalmışken durdu ve bekle başlat tuşuna iki defa bastm (beklet sonra tekrar başlat) program devam etti. 16 dakika kalmışken yine aynı şey oldu
Merhaba aynı sorun bendede var sorunu çözebildiyseniz benide bilgilendirirmisiniz teşekkürler

Merhaba aynı sorun bendede var sorunu çözebildiyseniz benide bilgilendirirmisiniz teşekkürler
çözemedim ve kart değişmeli. Türkiye'de kartı bulmak inanılmaz zor. Kendi aralarında bile farklar var. mesela dc41 benim kart bir de bunun ara modelleri var. Birebir aynı gözükse de değiller.
Servisle konuştum karta 4 ay önce 1700tl fiyat çekti.
Öyle duruyor. Çıkma bir kart bulursam anca o zaman ayağa kalkar.

çözemedim ve kart değişmeli. Türkiye'de kartı bulmak inanılmaz zor. Kendi aralarında bile farklar var. mesela dc41 benim kart bir de bunun ara modelleri var. Birebir aynı gözükse de değiller.
Servisle konuştum karta 4 ay önce 1700tl fiyat çekti.
Öyle duruyor. Çıkma bir kart bulursam anca o zaman ayağa kalkar.
Servis bendende 2750 tl istedi anakart tamir eden yerler varmış birde oraları araştıracağım artık o zamana kadar makinenin başında nöbete devam sağolun cevap için teşekkürler

Servis bendende 2750 tl istedi anakart tamir eden yerler varmış birde oraları araştıracağım artık o zamana kadar makinenin başında nöbete devam sağolun cevap için teşekkürler
Servis fiyat konusunda bayaa uçmış. Kart max 2k. Takması zaten kolay.
2k fiyatı da 4 ay geçtiği için verdim. Yurtdışı sitelerde fiyatlar 1200-1700tl arası. Kart değişse de bu sorun tekrarlayabilir. Araştırmalarım sonucu kronik olduğunu öğrendim. Tamir ettirenler tekrar aynı sorunu yaşamamışlar fakat yeni kartlarda (serviste olanlarda) bu sorun halledilmiş olabilir.

@Kazuya5587 @Ehll56 arkadaşlar ben karttaki röle lere hafif tıklıyorum makina çalışıyor siz de deneyin bakalım ne olacak röle let ali expres de var

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri