Sabit İnternet olmayan yerdeki güvenlik kamerası sistemini izleme?

eoztrk

Üye
Merhaba, sabit İnternet olmayan bir yere 1 adet güvenlik kamerası takıp, internet üzerinden izlemek istiyorum.
Bunun alternatifleri nelerdir?

Aklıma gelenler;
1.Sim kart destekli güvenlik kameraları mevcut (bunların (sim) hazır kartta harcayacağı İnternet ne kadardır tahmini)
2.İnterneti olan bir akıllı telefonu hotspot olarak kullanıp, 1 adet kamera ve 1 adet dvr kullanmak

Ancak sim karttan harcanacak İnternet ne kadar olur? Neye göre değişir? (izlenme süresine göre mi yoksa 7/24 upload tutarına göre mi)

Teşekkürler.

Sim kartlı sisteme şu anlık alternatif yok, tasarruf adına harekete duyarlı sensör ekler belli sayida resim attirirsiniz, veya belli sürede video durumu değerlendirir ya alarma geçer ya da önemsiz der günlük işlerinizi yaparsiniz. Diğer türlü zor masraf çok yani hem nete yüklemek hem netten izlemek 2 kez cüzdaninindan kesiliyor. Çok güzel tablo içeren kaynak da buldum değerler 1 dk. üzerinden karşılaştırma imiş;

https://www.google.com.tr/amp/s/www.teknoloskop.net/youtubeta-videolar-kac-mb-veri-harcar/

..Bağlantı devamlı açık kalacaksa faturalı hat alınması gerekir..çünkü aylık çok yüksek gb lar söz konusu ..
ben cep telefonundan cep telefonuna bağlanıp wifi kamera izliyorum..günde yaklaşık 10 sefer bakıyorum..kısa süreliğine..aylık 2 gb yetiyor..
aklımda kalan değer yaklaşık 1 dakikası 1mb gibi..

Turkcell in sattığı 4.5g modemler var onlardan bağlayarak izleyebilirsiniz superbox olması lazım isminin. Hazır kartla başedemezsin.

Turkcell in sattığı 4.5g modemler var onlardan bağlayarak izleyebilirsiniz superbox olması lazım isminin. Hazır kartla başedemezsin.

Arkadaşında dediği gibi bir çözüm daha mantıklı olur. Ayrıca eğer ki bölgede farklı bir operatör daha iyi çekiyor ise 3G-4G Destekli modem ile bunu yapabilirsin. Ayrıca Kayıt cihazının QR kod ile izleme veya Seri no ile izlemesi olursa daha iyi olur aksi takdirde bir de Sabit IP için ekstra ücret vermen gerekir.

Arkadaşında dediği gibi bir çözüm daha mantıklı olur. Ayrıca eğer ki bölgede farklı bir operatör daha iyi çekiyor ise 3G-4G Destekli modem ile bunu yapabilirsin. Ayrıca Kayıt cihazının QR kod ile izleme veya Seri no ile izlemesi olursa daha iyi olur aksi takdirde bir de Sabit IP için ekstra ücret vermen gerekir.
https://www.tp-link.com/tr/home-networking/3g-4g-router/tl-mr100/v1/
Bu cihaz iş görür sanırım daha ucuzu varmı diye araştırdım fakat bulamadım.Sim kartın internetinin çektiği bir yere bu kurulumu yaparak güvenlik kameraları izlenir diye düşünüyorum. Fakat 7/24 açık kaldığında kaç GB interneti olan bir sim kart almak onu bilmiyorum.

Merhaba, sabit İnternet olmayan bir yere 1 adet güvenlik kamerası takıp, internet üzerinden izlemek istiyorum.
Bunun alternatifleri nelerdir?

Aklıma gelenler;
1.Sim kart destekli güvenlik kameraları mevcut (bunların (sim) hazır kartta harcayacağı İnternet ne kadardır tahmini)
2.İnterneti olan bir akıllı telefonu hotspot olarak kullanıp, 1 adet kamera ve 1 adet dvr kullanmak

Ancak sim karttan harcanacak İnternet ne kadar olur? Neye göre değişir? (izlenme süresine göre mi yoksa 7/24 upload tutarına göre mi)

Teşekkürler.
Aynı olayı 7 kamera ile yapıyorum. Bir adet 3g mobiler router alıp sim kartı taktım. 1GB data paketi ile sürekli bağlanmasam yeterli geliyor. Sürekli bağlanmada upload da olsa sanırım 1GB yeterli gelmez.

Merhabalar ustalarım.
Benimde aşırı derece ilgi duyduğum bir konu bu.
3g,4.5g çeken bir yerdeki kameraları cep telefonu üzerinden izlemek istiyorum bende.

3G/4G mobile veya sim kartlı normal mobile router modem al. Tek dikkat etmen gereken modemde RJ45 girişi olsun. Kayıt cihazının seri no/karekod ile izlenebilir olması ya da alınan GSM hatına sabit ip tanımlanması gerekiyor. Malum sabit ip tuzlu olur. Bir de yeni tip kamera kayıt cihazlarında 3G/4G desteği vınn türü cihazlarla yapılabiliyor. Kayıt cihazında böyle bir destek varsa modemle uğraşman gerekmez (gerçi vınn da sonuçta daha ucuz bir modemdir). Benim cihazımda bu destek var fakat şöyle bir sorun var; vınn'ı bağlayıp ayarları yaptıktan sonra bağlantı sağlanıyor. Cihaz kapanıp yeniden başlayınca ayarları unutuyor. Satıcıya da ilettim ama maalesef çözüm üretemediler. Tüm markalarda olduğu gibi sürekli yeni model çıkarmaktan, çok kısa sürede eskiyen cihazların yazılım destekleri de terk ediliyor. :confused:

3G/4G mobile veya sim kartlı normal mobile router modem al. Tek dikkat etmen gereken modemde RJ45 girişi olsun. Kayıt cihazının seri no/karekod ile izlenebilir olması ya da alınan GSM hatına sabit ip tanımlanması gerekiyor. Malum sabit ip tuzlu olur. Bir de yeni tip kamera kayıt cihazlarında 3G/4G desteği vınn türü cihazlarla yapılabiliyor. Kayıt cihazında böyle bir destek varsa modemle uğraşman gerekmez (gerçi vınn da sonuçta daha ucuz bir modemdir). Benim cihazımda bu destek var fakat şöyle bir sorun var; vınn'ı bağlayıp ayarları yaptıktan sonra bağlantı sağlanıyor. Cihaz kapanıp yeniden başlayınca ayarları unutuyor. Satıcıya da ilettim ama maalesef çözüm üretemediler. Tüm markalarda olduğu gibi sürekli yeni model çıkarmaktan, çok kısa sürede eskiyen cihazların yazılım destekleri de terk ediliyor. :confused:
Huawei 3G VINN'ı, VINN destekli kayıt cihazında denemiştim çok sağlıklı bir sistem değil dediğiniz gibi. Ayrıca hem VINN destekli kayıt cihazı bulmak hemde kayıt cihazına uyumlu VINN bulmak uğraştırıcı ve kesin çözüm değil.Birde internetin çok çekmediği yerlerde VINN sım kart internetinide görmüyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri