S7300 Mm4 Profibus Haberlestirmesi Calisan Program

ana sub adreslerini projede kullanırsanız cpu yu yorma gibi birsey olmaz cünküğ temelde bit üzerinden sinyal atıyoruz sadece hız bilgisi analog bilgi be hic sorun yasamadım bide parametre degiştirmek isteyen arkadaslar degisik pop seceneklerini incelesin tabi bide micromaster yollamalarına baksın

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Mrb bu programda OB1 deki FC lerin inputları olan ADRES inputuna yazılan 100 104 108 10C 110 138 degerleri neyi ifade ediyor yardımcı olabilirmisiniz?

Ekteki programda kullanılabilir daha iyi bloklar var. İşinize yarar umarım.
İyi çalışmalar,

Ekli dosyalar

• Kurutma.rar
    859.6 KB · Görüntüleme: 304
selam arkadaşlar

işletmemizde s7 414 2 dp plc ve bunlarla haberleşen 40 aşkın siemens masterdrive MC var.profibus üzerinden haberleşme yapılıyor ama ben plc programında komutları nasıl gönder al yapıyor bulamıyorum.

profibus hakında düküman veya sizin örnek programınız varsa sevinirim.

programı yükle yardımcı olalım

automationer arkadasımızın koydugu örnek gercekten daha profosyenel olmus programi inceledim gercekten cok kafa patlatılmıs ama mm4 bloklarının scl dilinde yazılması bircok arkadasımızın blok icine erisimi ya bilgi yönünden yada software yetersizligi acısından olmuyacaktır.Tam mantıgı anlamak zor olacaktır.Ama yinede
automationer koydugu örnege kayıtsız kalamadım tebrik ederim altın degerinde bir paylasım.

Arkadaşlar bütün micromaster 420-440 il haberleşip simatic menagerdn wincc ile veya flexible il kontrol ebeiliriz sizlere gerekli yardımları yapabilirim

saygılarımla.

Sayın elektriktahsin burası zaten bir paylaşım platformu konuda acıklanmış soruna yine konu altında yardımcı olabilirsiniz. Ve aynı sorunu yaşamış başka arkadaşlarda faydalanmış olur.
Bunu yazmamım sebebi sizin telefon numaranızı ve mail adresinizi silmekten usanmış olmamdır. Hemen hemen bütün cevablarınızda beni arayın yardımcı olayım temasını işliyorsunuz. Bu da forumda mesaj kirliğini arttırıyor.Lütfen konuyu özünden ele alıb yardım
etmek istiyorsanız o sekilde yardım ediniz.

Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri