s7200 plc için yardım

52Ordu

Üye
:confused: Arkadaşlar s7 200 cpu224cn modül var.Bu modülle bağlantı kurduktan sonra stop run yapabiliyorum.Download yapmak istediğim zaman hata veriyor.Modülü restledim yine hata verdi.İngilizce olarak (A compile error occurred, check non-fatal errors for more information) yazıyor.Yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
programınızda hata var diyor.hatayı bulup düzelt tekrar yükle

taner.bayir basit bir program yapıyorum örneğin I0.0 -- Q0.0 gibi ona bile aynı sorunu veriyor

sonuna end yazmışsndır umarım

programı eksik yüklenişsin kaldır tekrar yükle ozaman olur

Program yükleyememen normal cünkü sende cin için üretilmiş s7 200 ler mevcut elinde microvin cinli ler için yapılmıs sürümü olması lazım

arkadaş v4.0 ı kullanıyorsa program sonuna end koymasına gerk yok.hasanzincir arkadaşımızın dediği olabilir.plc nin üzerinde yazan kodu buraya yazarsa yardımcı olabiliriz.

hasanzincir dediğin doğru gibi ama stop run yapabiliyorum.upload yaptığımda tamam diyor ama boş sayfa çıkıyor.

Sorun çözümü için iki adet işlem yapman gerek

1 - bölge ve dil seçeneklerinden bilgisayar dilini çince yap
2 - microwin dilini çince (yaptıktan sonra programdaki tüm karakterler ???? gibi görünecektir)

bu iki işlemi yaptıktan sonra download / upload işlemlerini sonunsazca yapabilirsin.
Aynı olay yüzünden kafayı yeme noktasına geldim ve bir hafta boyunca 150 km yol gidip geldim

Forum istatistikleri

Konular
128,259
Kullanıcılar
450,081
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri