S7-400 414-2dp cpu programı göçtü

Ambitious

Üye
İnsanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş.Aldığım pc adapterle makinadaki cpu ların backup ını alayım dedim fakat nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde proğram göçtü veya göçmüş.ilk seferde bu hatayı yaptığım için moralim bozuldu ama daha önce defalarca s7-200 backupı aldım,download ettim.Cpu nun MPI DP soketindeki profibus hattını enerji altında fakat makina boştayken çıkarttım ve kendi adapter soketini taktım.Bu arada BF lambası yanıyor ama malesef ne zaman yanmaya başladığını hatırlamıyorum .Ama ben hiç online bile olamamıştımki progtram nasıl gider.acaba enerji altında profibus hattını çıkardığımdan dolayımı göçtü ,yoksa neden?servisi aradım bir kaç sorudan sora cpu proğramı gitmiş dediler
İkinci bi soru profibus soketini çıkarmadan üzerine kendi adapterimi taksaydım upload edebilirmiydim acaba?
Şimdi bidaha denemeye korkuyorum ve işin kötüsü 400ytl ye aldığım adapteri test edemedim.
Teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
gecmıs olsun . CPU nun uzerınde hafıza kartı yok mu ? Bf ( bus fault) hatası sen kabloyu cıkardıgın anda verır sıstem kendını kontrol eder ve haberlesöe yapamıyorsa sıstem fault a gecer . Zannedıyorum sen download ıle uploadı karıstırdın kopya alayım derken bos olan programı CPU ya yukledın benımde basıma gelmıstı . tavsıyem her ıslemde kontrol etmen ben hala ole yapıyorum . CPU da program gıtmısse sıstemde kapat ve tekrar ac hafıza kartından program tekrar yuklenır . herkesın basına gelebılecek bır sorun kolay gelsın yardım detaylı ıstersen ***********@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
profibus soketini çıkartmayla program gitmez. cpu üstünde 2 adet port var. biri mpi diğeri profibus. 2sinden de programı upload edebilirsin. profibus soketini çıkartmana gerek yok. bu işlemi 2 porttan da sistem çalışırken de yapabilirsin. ben genelde mpi'ı kullanıyorum. s7-400lerin üstündeki switch'in stop, run ve run-p konumları var. run-p ya da stop'a alınmadığı takdirde program atamazsın. (işin bittikten sonra cpu'yu run konumunda bırakman tavsiye edilir). online da olmadım dediğine göre programın üstüne boş program attığını zannetmiyorum. s7-400lerde bilgisayardan download edersen programı ram'e yazıyor ve cpu enerjisi kesilip geldiğinde eski program geri dönüyor. programı attıktan sonra online olursan hangi bloğun ram'de hangisinin eeprom'da olduğunu görebilirsin. programı değiştirdiğinde memory card'a yüklemelisin. (bu şimdi aklıma geldi, yeni program atmıştım büyük ihtimal silindi yeniden memory carda yüklemem gerekecek).

2. sorunuzun cevabı:profibus ı çıkarmadan üstüne takarak yapabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri