S7-300 hafıza kartı olmadan program yukleme

martin26

Üye
Arkadaslar benım sorum su sekılde elımde s7300 cpu 319-3 pn/dp simdi uzerinde 128 kb lik memory kart var fakat web projesi hazirladigim zaman anlayamadigim sekidle memory ful hatasi aldim. memory kart olmadan plc hafizasina yazma imkanimiz yokmudur acaba. tia portal v15 kullaniyorum ekb ile ilacladim. plc yi online runda calistiramiyorum boyle bi durumda var.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Martin26 Merhabalar,

Yeni nesil s7-300 plc ler memory card olmadan çalışmazlar,plc dahili load memorisi olmadığı için hafıza kartını load memory olarak kullanır ve kart olmadan çalışmazlar.

Kolay Gelsin

cevabınız ıcın tesekkur ederım. sımdı bır soru daha sorayım dun baya bır ugrastıktan sonra s7-300 ıcın web arayuzunu neden yukleyemedıgımı cozdum, 128 kb mmc kart bu is icin yetmiyor onu gordum simdi benim s7300 max. 8MB mmc destekliyor datasheette max 8MB yazilmis.

kk.JPG

simdi asagida kodlu mmc kartlarindan herhangi birini almam yeterlimidir. yoksa 32 yada 64 ayrimindan tanimama durumu olurmu. tam uyumlu modda hepsi calisrmi yoksa herhangi birini siparis etmem yeterlimidir.

6ES7953-8LP10-0AA0 8MB mmc gercek kapasite 32MB
6ES7953-8LP20-0AA0 8MB mmc gercek kapasite 64MB
6ES7953-8LP31-0AA0 8MB mmc gercek kapasite 32MB

s7-300 mmc kartlar ile ilgili bilgi yada dosya arayan olursada buyrun http://s7detali.narod.ru/MMC/MMC.html bu site isinizi gorecektir.

Martin26 Merhabalar;
Normal olarak plc gerçek kapasite ile ilgilenmez sadece load memori olarak 8 MB lik kısmı kullanır,iki karta çalışması gerek ancak kart versiyonları ile sizin plc versiyonuzu kontrol edin bazen muadil diye yeni versiyon geliyor çalışmadığı olabiliyor,plc ye firmware güncelleme istiyor uğraştırabilir.

Kolay Gelsin

bilgileri cok sagol . simdi bide s7-300 de hafiza karti takili degil iken web browserdan ip adresi ile baglanabiliyorum ve plc sayfasi karsima geliyor. ne zamanki sd karti takiyorum ip adresinden s7-300 web arayuzu gelmiyor. acaba normaldede standardi bu sekildemi yoksa hafiza karti takilida olsa yada olmasada web arayuz acilmalimi.

Martin26 Merhabalar;

Hafıza kartını değiştirdiniz mi,yanılmıyorsam kartla ilgili bir kapasite sıkıntısı vardı çünkü webserveri aktif ettiğinizde 200 kb üzeri bir alan kafadan gidiyor.

Kolay Gelsin

hocam slm hafıza kartı ıle baya oynadım kartın gercek hafızası 121 mb formatlayıp 8 mb lık ımage yazdım ama yemedı malesef sonra orjınale yanı 128 kb lık ımage dosyasına orjınalıne dondum. sorum su hafiza kartini cikarinca ip adresinden plc nin web sayfasi aciliyor ama hafiza kartini takinca ip ile baglanmaya kalktigim da plc nin web sayfasi ana web page acilmiyor acaba hafiza kartini takinca plc sadece hafiza kartini baz alip ona goremi hareket ediyor. bu yuzden midir s7-300 web sayfasini acmiyor bunu anlayamadim. 8mb hafiza karti siparis ettim 340 euro fiyat verdiler. normal olarak programi calistirmada 128 kb bana yetiyor ama Scada ekrani icin web sayfasi hazirlicam bunun icin kart almam sart.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri