s7 300 cpu ve cp343-1 kullanımı

Arkadaşlar merhaba,

Elimde S7 300 cpu var üzerinde profinet portu mevcut değil.
Eğer CP343-1 profinet modülü (6GK7 343-1EX30-0XE0) alırsam cpu değerlerini doğrudan ethernet ile okuyup program yükleyebilir miyim?

Kısaca cpu üzerinde profinet portu varmış gibi kullanabilir miyim?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hardware e ekledikten sonra ıp üzerinden bağlanabilir

Cevaplar için teşekkürler.

Sistemi kurdum fakat bir sorun var.
Elimdeki modül V2.1 fakat step7 nin donanım kütüphanesinde v2.0 2.2. 2.6. 3.0 olarak sürümler mevcut.
V2.0 ve 2.2 ile test ettim olmadı. 2.1 için gsd dosyası mevcutmuş. Bunu kurdum fakat listedeki ürünler gene değişmedi.

343 için profinet konfigürasyonun anlatıldığı sayfada FB100 fc 11 fc 12 blokların kullanımını anlatmış.
Bunlarıda uygulamaya aldığım halde değişen birşey olmadı. Profinet modülü ve cpu nun ikisi birden run moduna geçmiyor.

Konu hakkında tecrübe edinmiş kişiler varsa kurulum aşamasını paylaşabilirlermi.

Teşekkürler herkese.

Merhaba,
CP 343-1 modüle NCM S7 aracı ile son firmware sürümü olan 3.0 ı yükledim.
Hardware alanında donanıma ekleyip kaydettim.
Fakat cpu sf modundan çıkmıyor. CP modülün kendi hata bölümünde Database doğru değil gibi bir hata var. Daha önceden bu tip bir cp modül kurmuş olan varsa yardımcı olabilir mi. Netten yapılandırmayı doğru dürüst anlatan bir döküman bulamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri