s7 200 ile tp02 panel haberleşme

Üstadlar merhaba.S7 200 ile deltanın Tp02 text panelini modbus rs485 veya rs232 den haberleştiremedim.Açıkcası siemens plc ye yabancıyım yapamadım.Bu vatandaşları birbirlerine haberleştirmek için plc ye bi satır yazmamız gerekiyormu vay efendim sen portunu 232 veya 485 yap falan diye.Yoksa daha farklı bir ayarmı yapmam gerekiyor.Yardımcı olursanız zevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
delta sitesinde bu konular hakkında ayrıntılı bilgiler olması lazım.

Baktım fakat benım sıkıntım deltadan yana değilde s7200 tarafından.Nette araştırdım s7200 modbus ta sadece rtu modu destekliyor sanırım ben hep ascıı modda ugraştım o yuzden haberleşememiş olabilirmiyim?

arkadaşım deltanın sitesinde dop hım ile s7 200 haberleşmenin nasıl yapılacağı var (fast)

ayrıca sanırım rs232 ekran tarafı 1 ile 6 pin plc tarafı 3 ile 8 inci pin dene istersen com ikiden haberleşecektir

s7200 rtu dur yani 8n1 even haberleşir tp02 de ayarları bu şekilde yaparsan sorun olmaz kablo bağlantılarınada dikkat et adreste önemli tabiii

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri