S7 200 ile hem inv. hem de TP haberleşmesi

sansal54

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Projemde S7 226 PLC 'nin hem LG inverter ile hem de TP 177A ile bağlantısı mevcut. Inverteri haberleşme üzerinden sürmem gerekiyor. Bunun için de tek seçenek olarak RS 485 portu üzerinden Modbus RTU protokolünü kullanmayı düşünüyorum. TP177A içinse
PPI protokolünü kullanacağım. Şimdi bu plc 'nin üzerinde 2 port var. Birini inverter diğerini panel için kullanabilir miyim? İnverterin üzerinde RS485 için sadece iki terminal (S+ ve S-) var. Bunları portun üzerinde hangi pinlere bağlamalıyım?
Bu iş için Profibus konnektörünü ve kablosunu kullanabilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. S7 200 plcleri ilk kez kullanıyorum. O yüzden çok zor problem olmasa da tıkandım.

Teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
S7 200 ile Modbus haberleşme konusunda biraz bilgi topladım. Şimdi PLC deki portun 3 ve 8 nolu pinlerini bir profibus kablosu üzerinden inverterdeki S+ ve S- pinlerine bağlamam yeterli. Ancak hangisi hangisine bağlanmalı?

3 Signal-B S- ye bağlayın
8 Signal-A S+ ya bağlayın.

Merak etmeyin terste bağlasanız fiziksel bir zarar vermezsiniz porta. Sadece çalışmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri