s7-200 Egitim Seti

ugur usta

Uzman Üye
akadaslar tamamen kendimin tasarlayıp oluşturdugu bu egıtım setı hakkındakı yorumlarınızı beklıyorum. evet bilindigi üzere s 7 200 tarihe karışıyor yerine 1200 cıktı ama yinede bu seti olusturmak istedim bir anlamda da plc yı bu setle ogrenıyorum cogu uygulamayı yapabılmek ve gorsel olarak ta uygulamanın sımılasyonunu onlaine sekılde yapabıiyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sayın uğur usta

Öncelikle tebrik ederim ellinize sağlık aynı şekilde bende PID için böyle bir eğitim seti peşinde koşuyorum lakin s7-300 yada s7-1200 olmasını istiyorum acaba kulandığınız malezemelerin listesini genel maliyetini öğrenebilirimiyim?

Saygılarımla

Sayın uğur usta

Öncelikle tebrik ederim ellinize sağlık aynı şekilde bende PID için böyle bir eğitim seti peşinde koşuyorum lakin s7-300 yada s7-1200 olmasını istiyorum acaba kulandığınız malezemelerin listesini genel maliyetini öğrenebilirimiyim?

Saygılarımlar

oncelıkle ılgınızden oturu tesekkur ederım kullandıgım urunler ıse;ben elektrık teknısyenıyım sınyal lambası,buton,role ,sıgorta vb urunlere para vermedım calıstıgım sırket önayak oldu sag olsun. Ancak s7 200 cpu 300 tl bır adet anolog ınput autput 100 tl bır adet td 200 panel 100 tl ikinci el olarak aldım bır adet voltmetre 0-10 v ıcın 25 tl bır adet ampermetre 0-20 mA için 25 tl odedım lenze drıver ıcın ıkıncı el arızalı bır urundu onu tamır ettırdım yanı bu işlerle ugrastıgım için bana cok malıyetlı olmadı acıkcası

Sayın uğur usta

Saygılarımlar

oncelıkle ılgınızden oturu tesekkur ederım kullandıgım urunler ıse;ben elektrık teknısyenıyım sınyal lambası,buton,role ,sıgorta vb urunlere para vermedım calıstıgım sırket önayak oldu sag olsun. Ancak s7 200 cpu 300 tl bır adet anolog ınput autput 100 tl bır adet td 200 panel 100 tl ikinci el olarak aldım bır adet voltmetre 0-10 v ıcın 25 tl bır adet ampermetre 0-20 mA için 25 tl odedım lenze drıver ıcın ıkıncı el arızalı bır urundu onu tamır ettırdım yanı bu işlerle ugrastıgım için bana cok malıyetlı olmadı acıkcası

Sayın ugur usta

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim yaklaşık 500 ile 700 tl arası tutmuş daha fazal resim paylaşabilirseniz bizim için daha iyi olacak

Saygılarımla

Konunun başlığı S7-200 eğitim seti.Fakat ben birşey göremiyorum eğitim setiyle alakalı;acaba silindi mi döküman?

Konunun başlığı S7-200 eğitim seti.Fakat ben birşey göremiyorum eğitim setiyle alakalı;acaba silindi mi döküman?

Sayın mstfmrt

Konu başlığı s7-200 eğitim seti bir üyemizin bu şekilde oluştrduğu set resim olarak ve diğer mesajlarında yaklaşık maliyetini yazmıştır.Eğer üyemiz için bir sıkıntısı yoksa set hakkında bir döküman paylaşabilir.

Saygılarımla

buyrun arkadaslar

fotoraf034f.jpgfotory.jpgfotoraf0b.jpg

biz bu plc yi 1000 liradan aşşağa edinemiyoruz nasıl 300e edindiniz öğrenmek isterim:)

s7 200 artık eskidi diyebilirmiyiz s7 1200 piyasaya çıkmışken

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,986
Son üye
ferhatyigit

Yeni konular

Geri