s7 1200de 10ms 100ms pulse yardım

arkadaşlar öncelikle merhaba,
size kısa bir sorum olacak. bir projede süre kontrolü yapacağım yani bir adımdan diğer adıma geçişini ölçmem gerekiyor. bu işlemi normalde başka plc lerde 100ms pulse ile counter saydırarak yapıyordum fakat s7 1200 plc'yi ilk kez kullanacağım için bunu yapamadım.
Sizlere sorum ise şu 100ms ya da 10 ms pulse çıkışı veren özel bitler var mıdır? Yada kendimmi konfigüre etmem gerekir ya da bunu bir timer yardımıyla mı yapmalıyım?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim kolay gelsin..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
s71200 de HSC var. Yüksek hızlı sayıcı. Sen pulse gönderdiğinde plc çevriminden bağımsız çalışır. Onun ayarlarını yaptıktan sonra kullanabilirsin ;)

arkadaşlar öncelikle merhaba,
size kısa bir sorum olacak. bir projede süre kontrolü yapacağım yani bir adımdan diğer adıma geçişini ölçmem gerekiyor. bu işlemi normalde başka plc lerde 100ms pulse ile counter saydırarak yapıyordum fakat s7 1200 plc'yi ilk kez kullanacağım için bunu yapamadım.
Sizlere sorum ise şu 100ms ya da 10 ms pulse çıkışı veren özel bitler var mıdır? Yada kendimmi konfigüre etmem gerekir ya da bunu bir timer yardımıyla mı yapmalıyım?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim kolay gelsin..
evet var ve sen istediğin baytı ayarlayabiliyorsun.

programı aç.sol taraftaki menüden devices&networks tıkla.açılan pencereden plc yi seç ve sağ tıkla.properties i tıkla.alttaki pencereden system and clock memory iden MBX yazan yere istediğin sayıyı yazabilirsinplc otomatik olarak 1 ve 0 koyar.daha sonra sen bu bitleri kullanabilirsin

yardımlarınız için teşekkürler. yazılım henüz elime geçmedi. trialini indireyim dedim fakat sistemde arıza var sanırım üye kaydı yaparken sistem zaman aşımına uğruyor. elinizde tia portalın triali var mı varsa atabilirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri