S7 1200 pıd yardımı

emocan542

Üye
Arkadaşlar kolay gelsin,

Elimde s7 1200 dc/dc/dc plc mevcut, 4xRTD modulu ile pt100 sensöründen sıcaklık okuyorum ve buna bağlı olarak analog çıkış modulünden 4-20mA çıkış kontrolü yapmak istiyorum. Bir noktaya kadar geldim. PID_Compact bloğunu kullanarak input kısmına sıcaklık okuduğum IW112 datasını atadım, çıkışımı da QW128 datasından alıyorum. Fakat şöyle bir sıkıntım var; bu işlemleri yaptıktan sonra çakmakla sensörleri ısıtarak deneme yaptığımda çıkışım ısındıkça düşüyor, soğudukça yükseliyor, ama plc nin enerjisini kesip tekrar verdiğim anda hiç bir hareket göremiyorum. Bunun sorunu ne olabilir?
İlave olarak commisioning sayfasında, "The input value is out of the defined process value range " yazıyor

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
yazılımınızı hardware olarak yüklediniz mi?

evet yükledim. Resimleri de ekleyeyim
pid1.png
pid1.png
pid2.png
pid3.png
pid4.png

Emocan542 Merhabalar;
PID paremetrelerde proces value input seçmişsiniz ancak direk analog input buraya girmişsiniz,direk analog inputu kullanacaksanız input_PER kullanmanız gerek,eğer analog değer girmek istiyorsanız pt100 den gelen veriyi real e çevirmeniz gerek.
Setpoint real girmeniz gerekiyor, input_PER kullanırsanız pt100 rangeni doğru girmenizde gerek.

Kolay Gelsin

Daha önce input_PER kullandığımda absurt bit değer aldım. tuning i aktif ederken gelen değerler farklıydı.
Daha önce input_PER kullandığımda absurt bit değer aldım. tuning i aktif ederken gelen değerler farklıydı.
Birkaç farklı videodan gördüğüm kadarıyla RTD modul kullandığım için de direkt input değerine yazdım.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri