S7-1200 ile servo kontrolü yardım!

Tia portal ile cu305 kontrol ünitesini profinet ile haberleştirip plc üzerinden hareket kontrolü yapmak istiyorum. standart telegram 9 u kullandım ama hız bilgisi referansını nasıl gönderileceği hakkında bilgim yok bu konuda yardımcı olabilir misiniz

1691685742793.png
1691685798117.png

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Görünuşe göre bu telegram 9 da ,8 wordlük bir veri paketi gidiyor plc den sürücüye

Mdi Velocity hız referansi kaynağıdır .
Yani 5.word

daha da açıklayıcı olabilme şansınız var mı yada mailden size ulaşabilme şansınız varı yardımcı olabilir misiniz
Görünuşe göre bu telegram 9 da ,8 wordlük bir veri paketi gidiyor plc den sürücüye

Mdi Velocity hız referansi kaynağıdır .
Yani 5.word

Telegram 9 u hiç kullanmadım .
Ama genelde bu terimler hep aynıdır .

Siz plc tarafında nereye kadar geldiniz?
Haberlesmeyi sağlayip ,hangi komutları kullandiniz?

plc konusunda daha yeniyim çok birşey yapamadım haberleşmeyi yaptım, ama komut vs kullanmadım daha ne kullanacağımı tam olarak bilmiyorum
illa telegram 9 olacak diye birşey yok başka telegram ilede kullanabiliriz sizin bildiğiniz varsa

Ozaman benim tavsiyem pozisyon kontrole geçmeden önce normal çalıştirin motoru .
Hız kontrol modunda ,on off yapıp hızını değiştirin.
Bununla ilgili doküman bakicam bende sizin için.

Ozaman benim tavsiyem pozisyon kontrole geçmeden önce normal çalıştirin motoru .
Hız kontrol modunda ,on off yapıp hızını değiştirin.
Bununla ilgili doküman bakicam bende sizin için.
merahabalar döküman bulabildiniz mi?

merhaba ekteki dosyayı inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Siemens_S7-1200_USS_ile_S110 pozisyonlama.pdf
    3.8 MB · Görüntüleme: 12
Standart telegram pzd 5/9 kullan gerek yok diğerine. Hızı buradan verebilirsin. Simotion dan ileri geri mutlaka yaptır öncesinde.

Ekli dosyalar

• sil..png
    sil..png
    18.8 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55