S7 1200 Haberleşme Sorunu

Win7 32bit veya WinXP farketmiyor arkadaşlar. s7 1200 ile haberleşemiyorsanız mutlaka ama mutlaka Güvenlik duvarınıza ve kullandığınız Anti-Virüs Programının ayarlarına dikkat edin. 2 gündür kafayı yeme kıvamına gelmişken bu sabah ancak PLC ile online olabildim. ve şu anda çatır çatır çalışıyor.
kolay gelsin herkese...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar bende s7-1200 ile haberleşme yapmaya çalışıyorum.tıa 11 programında download to device dedikten sonra go onlıne penceresi açıldıktan sonra seçimleride yapıyorum ama bir türlü haberleşme yapamıyorum yardımcı olabilecek var mı??

S7 1200 PLC ler ilk versiyonlarında 192.168.0.1 adresi otomatik olarak yüklenerek geliyordu.Dolayısı ile Ağ bağlantısı ayarlarını yapıp rahat bir şekilde bağlantı yapabiliyorduk. ( yapmazsanız TIA portal kendisi IP nizi atayacaktır).
Yeni versiyonlarla beraber IP adresi ayarlanmamış şekilde geliyor.Siemens Support sitesinden yada google üzerinden arayarak S71200-Tool yazılımı indirip kullanabilirsiniz.
PLC mac adreslerini bağlantı özelliklerini görüp istediğiniz IP değişikliğini yapabilirsiniz.

peki bu konu ile :

Elimde 2 adet s7 1200 plc var. Ben bunları switch üzerinden nasıl aynı laptopa bağlarım? iki plc nin ip adresi de 192.168.0.1
Ben değiştirmeye çalışıyorum ama değişmiyor. İki plc ye aynı laptop üzerinden bağlanmak istiyorum.

Merhaba arkadaşlar
s71200 CM1241 RS485 ile 1 adet kael reaktif güçkontrol rölesi ve 1 adet atv312 haberleştirmem gerekli 1er adet olarak haberleştirdiğim zaman sorun olmuyor fakat 2 sini aynı anda haberleştirme yapmaya çalışırsam 2 siylede haberleşemiyorum.sizce sorun nedir

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri