s7-1200 Haberleşme Sorunu-Çözümü

s7 1200 sm1215 modelini tia portaldan online olamıyorsanız pc nizin ip adresini 19.168.0.1
yapıp plc yi 192.168.0.2 yaparak online olabilirsiniz ? çok tırmaladın farklı adresleri olmadı sorun yaşayanlar için umarım işinize yarar

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaş ne yaptıysam bağlanamadım.Bu yolu da denedim. ama olmadı..Ne zor işmiş ya..Başlamadan bırakacağım ya..

ip toolsum yok..Ama fabrika ayarlarından 192.168.0.1 gelir diye biliyorum..Ben de pc tcpıp4den 192.168.0.1-2-3 ne yazdıysam olmadı ya...Griver güncelledim aynı..Kablo değiştim aynı..Bir de bunıu deneyelim ama ben tia portaldan ip değiştirebiliyorum..Enteresandır 2 proje açtım..Birinde ıp yazma kısmı korumalı diğerinde ise açık...

öncelikle tıa yı sanal pc ye kurduysaynız haberleşmiyor s7 1200 ile s7 1200 tools programı ile ip ataya biliyorsunuz benim tavsiyem
acces devicible dediğinizde mac adresi üzerinden bulması gerekiyor normalde hafıza kartı varsada olmayabiliyor daha önce v10.5 den program attıysanız tekrar ordan resetlemenizde gerekebiliyor anlıcağnız zor oluyor ama çok güzel bir plc aslında

fabrika yarlarında hiç bir ip olmuyor acces devisble dediğinde mac adresi üzerinden erişiyorsunuz ip atıyorsunuz sonra
buda s7 1200 toll anlatımı https://support.automation.siemens....objaction=csview&extranet=standard&viewreg=WW

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Arkadaşlar,
S71200 aldığınız zaman IP adresi tanımlı değildir. Tia portal dan sizin kendiniz istediğiniz bir IP adersi tanımlamanız gerekmektedir
IP yüklemesini cihazın mac adresine göre yapıyor. Cihazları tara dediğinizde otomatik olarak görüyor mac adresini zaten.
Onlie diagnostics >> Assaing IP adres kısmından yapıyorsunuz.

Arkadaşlar yeni çıkan modeller için TIA portal program update edilmesi gerekiyor. Örneğin en son aldığım PLC CPU versiyonları 3.0 geldi. programda bu modeller yok 54164095_STEP7_TIA_Portal_V11_HSP dosyasını indirip programı update edince olmayan modelleri görebiliyorsunuz. Yukarıda söylendiği gibi ilk alındığında IP olmuyor TIA mac üzerinden görüp tanımladığınız IP yi yüklüyor.

slm lar herkese benim şöyle bir sorum olacaktı 1 adet 1214c cpu 1adet ktp600 hmı ve 1adet scalance xb008 switc var. online olurken sök tak yapmamak için bu switchi almıştım fakat pc-plc bağlantısını direk yaptığım zaman sıkıntı yok fakat switchi araya girdiğimde bağlantı sağlayamıyorum yardımcı olabilrseniz çok sevinirim

slm lar herkese benim şöyle bir sorum olacaktı 1 adet 1214c cpu 1adet ktp600 hmı ve 1adet scalance xb008 switc var. online olurken sök tak yapmamak için bu switchi almıştım fakat pc-plc bağlantısını direk yaptığım zaman sıkıntı yok fakat switchi araya girdiğimde bağlantı sağlayamıyorum yardımcı olabilrseniz çok sevinirim

PLC-PLC, PLC-PC, PLC-HMI bağlantısı için swich almaya gerek yok, eski hublardan alırsanız daha kolay haberleşirsiniz. yeni nesil swich kullanırsanız, Swich router IPlerini PLC ve HMI ye IP tanımladığımız yerde use router seçeneği seçilerek swich veya routerin IP sinin girilmesi gerekir. veya PC ile PLCde aynı gateway tanımlı olmalıdır. Aynı şey GSM modem arkasına takılıp uzaktan veri okurkende geçerli ModeminIP sini use router seçeneği ile PLC ye girmezseniz portunu yönlendirseniz bile PLC ye ulaşamıyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri