s7-1200 de Tek Butonla Açma Kapama

kacmazzz

Üye
merhaba;

arkadaşlar bir konuda destek istiyorum işletmemizde bir adet eski bir dolum makinası var bizden önce ufak bir modifiye ile s7 1200'e çevrilmiş ama makinada eksik bir nokta var bunu değiştirmek istiyorum makinada ktp 400 panel kullanılmış panelde manuel sayfası içerisine bir adet buton koyup makinaya yıkama işlemi yaptırmak istiyorum bu butona bir defa basıldıgında nozullar yani dolum pistonlarına su aldırıp boşaltma yaptırmak istiyorum bu işlem aynı butona tekrar basana dek devam etsin istiyorum yarımcı olurmusunuz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Ktp 400 panel hakkında tam bilgim yok ama HMI bilgime dayanarak söyleyim şöyle birşey yaparsan olabilir.

Kullanacağın çıkışı Maintained buton kullanarak halledebilirsin gibi geliyor.

Üstadlara selamlar
Daha öncesinde OMRON PLC ile birçok uygulama yaptım ve şu an tamamı sahalarında çalışmakta S7 1200 de çok yeni sayılırım ve kafama takılan bir soru var. Bu sorunun cevabı belki de çok basit olabilir diye düşündüm ve yeni konu açıp forumu kalabalıklaştırma gereği duymadım. Tabi gerekli ise yeni konu altında da konuşulabilir. Sorum şu: S7 1214 cpu - 1 adet AI 4/ AO2 - 1 adet AI 4 RTD den oluşan bir PLC grubum ve bunlara bağlı bir kaç tane Analog Input um var. Yapacağım işlem ısıtma soğutma ve nem kontrolü. Doğal olarak Analog Inputlardan gelen sinyalleri sürekli olarak kontrol etmem gerekiyor. PID blokları eğer yanlış anlamadıysam cyclic interrupt bloğu içinde kullanmamız gerekiyor. Peki Sürekli olarak Kontrol edeceğim AI ve AO ları da yine aynı cyclic interrupt bloğunun içerisinde mi kullanmalıyım.

Saygılarımla cevaplarınızı bekliyorum

merhaba;

arkadaşlar bir konuda destek istiyorum işletmemizde bir adet eski bir dolum makinası var bizden önce ufak bir modifiye ile s7 1200'e çevrilmiş ama makinada eksik bir nokta var bunu değiştirmek istiyorum makinada ktp 400 panel kullanılmış panelde manuel sayfası içerisine bir adet buton koyup makinaya yıkama işlemi yaptırmak istiyorum bu butona bir defa basıldıgında nozullar yani dolum pistonlarına su aldırıp boşaltma yaptırmak istiyorum bu işlem aynı butona tekrar basana dek devam etsin istiyorum yarımcı olurmusunuz
arkadaşlar konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum lütfen

kullanacağın butonu kalıcı buton olarak seçersen sorun çözülür.

merhaba;

buton yerine elements grubunda swıtch var onu kullanabılırsın, ekrana swıtch ı koyduktan sonra swıtchın özellıklerınde general e tıkla ve orada on - off durumu var on kısmına yıkama açık off kısmına da yıkama kapalı yazarsan tam da istediğin buton gibi olur

merhaba;

arkadaşlar konu ile ilgili uzaktan baglantı yardımıyla bana yardımcı olabilirmisiniz yardımlarınızı bekliyorum lütfen

kaçmaz telefon numaramı verdim sana ara bağlanayım pc ne

merhaba sayın kaçmazzz
bence de kalıcı butonla bu problemi çözebilirsin.
iyi şanslar

merhaba arkadaşlar sizden ricam

windows 7 de çalışan s7200 microwin programı var ise gönderirmisiniz. yada paylaşırmısınızç

iyi çalışmalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba sayın kaçmazzz
bence de kalıcı butonla bu problemi çözebilirsin.
iyi şanslar

merhaba arkadaşlar sizden ricam

windows 7 de çalışan s7200 microwin programı var ise gönderirmisiniz. yada paylaşırmısınızç

iyi çalışmalar

s7 200 v4.0 çalışır oda sitede kurulumu anlatılıyor kısaca söyle programı bulduktan sonra

setup dosyasına sağ tıkla uyumluluktan xp servicepack2 yi işaretle

altındada bu programı yönetici olrak çalıştır ı işaretle çalışıyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri