s7-1200 Analog Giriş Stabilite Sorunu

S7 1200 PLC de analog gırıse gelen sınyalım bayagı duzensız ve ıstemın cıkısıda bundan etkılenıyor
Ben Tıme ınterrupt olusturrak belırlı perıyot larda sınyalden ornekler alarak sınyalın kararlılıgını kendımce arttırmaya calıstım

Bu tıp sıkıntı ıle karsılasan arkadas lar gırıs analog degerı nasıl stabıl hale getırebılırım

( kullandıgım sınyal gırısı 4-20 mA dır )

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Selam,
basit bir filtre mantığı yapabilirsin. örnek bir kod olarak
AnalogGirişNew=AnalogGirişInputu
AnalogGiriş= (AnalogGirişOld*99+AnalogGirişNew)/100
AnalogGirişOld=AnalogGiriş

filtre 1-100 onu daha sağır hale getirmek istersen 1-1000 yap, çok sağır olursa 1-30 da yapabilirsin,

pek anlayamadım bıraz acıklarmısın bu yaptıgın ıslemı

cevaın ıcın tsk ler

işlem sunu sağlıyor,

eğer analog girişin 8 ile 10 arası dalgalanıyorsa bu filtreyi kullanarak analog girişindeki değişimi çok hızlı bir şekilde değişmesini engellemiş oluyorsun. yani söyle eğer sen ilk taramada 8 V okuduysan giriş 8 V olacak ikinci okumada 10 V gelirse senin AnalogGiriş değerinde 8,2 gibi bir değer göreceksin her taramada bu girişteki voltaja yaklaşacaktır. ancak çok hızlı bir değişim olmamasını sağlayacaktır.

merhaba;
s71200 yapmış olduğum bir projede 4-20 ile boru içerisindeki su safsu basıncını okuyorum(boru hattının önünü kapatıyorum kaçak testi için) basınç transmiterinin 5cm önünede mekanik basınç saati(manometre)var fakat benim okuduğum değer ile manometrede okunan değerlerde fark var bu neden kaynaklanabilir.ben ekrandan 3.6 barda pompa stop diyorum transmiter 3.6 okuyo fakat manometre 4,3 bar gösteriyor fakat ekrandan 6 barda dur diyorum ozaman 6 barda duruyor kısacası manometre ile basınç transmiterini bir türlü sabitleyemedim.

Transmiterin kablosu ekranlı ve pano tarafından topraklanmış olmalı ve güç kablolarının yanından panoya gitmemeli.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri