S7 1200 Analog Çıkış

vedony

Üye
1214c cpu plc ye tia portal v11 ile program yazıyorum. Cihazda sb1232aq sub board var. Bağlantılar tamam. Bu cihazdan analog çıkış için hangi çıkış hafıza alanını kullanmalıyım? Bu analog çıkış işlemi için yapmam gereken bir konfigirasyon ayarı var mı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hardware kısmına bu cihazı eklediğinde sana otomatik olarak cihazın adreslerini verir zaten.bu adresleri programına göre değiştirebilirsin.analog çıkışı voltaj veya akım olarak ayarlayabilirsin.

Otomatik adreslerde analog çıkış yok. Peki bu sub board ayrıca donanım olarak mı eklenecek?

Evet dostum Device Configurationda PLC nin üzerine tıkla sağdaki menüsen SB modülü ekle, output adresini de propertiesden dilediğin gibi ayarlayabilirsin.

1214c cpu plc ye tia portal v11 ile program yazıyorum. Cihazda sb1232aq sub board var. Bağlantılar tamam. Bu cihazdan analog çıkış için hangi çıkış hafıza alanını kullanmalıyım? Bu analog çıkış işlemi için yapmam gereken bir konfigirasyon ayarı var mı?
s.a kardeşim banada s7-1200 v11.0 ın exe si lazım gönderebilir misin [email protected]

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri