Sıkışık Buat İçin Sıva Altı Priz Önerisi

callisto

Üye
Merhabalar.

Evimde kamera ve wifi router bulunuyor. Bunlar alçak noktalarda olduğu için çocuklar sürekli söküyor duvardan. Ben de buna engel olmak için yukarıda bulunan tesisatın geçtiği buatlara priz takmak istiyorum. Normal sıva altı prizler bu buatlara sığmıyor. Çünkü kullanmak istediğim buatlarda birkaç farklı noktaya dağıtım yapıldığından dar bir alan kalmış. Sıva üstü de kullanmak istemiyorum çok kaba duracak. Çirkin bir görüntü. Bir yerde sanki yarı içeride yarı dışarıda, nispeten daha kibar bir sıva altı priz görmüştüm ikili. Ama hangisi bulamadım. Böyle bir ürün var mıdır? Bana bu konuda ne önerirsinşz? Teşekkür ederim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba,
Duvar kırıp dökmeden dediğiniz şekilde sıva altı priz takma ihtimaliniz yok diyebiliriz.
Ben kırıp dökmeden yapayım derseniz ince kablo kanalı ve makel gibi markaların şık sıva üstü prizleri var onlardan kullanabilirsiniz.
Ama görüntü illa önemli derseniz priz kasalarına yuva açıp,
Buattan ekstra boru için yine kırarak işlem yapılabilir.

kilitli küçük kutu yaptırsanız marangoza, işinizi görmez mi? Ben mutfaktaki doğalgaz solenoid ve alarm cihazının adaptörünü buat üzerine plastik kare buat kutusundan koydum.

Merhaba,
Duvar kırıp dökmeden dediğiniz şekilde sıva altı priz takma ihtimaliniz yok diyebiliriz.
Ben kırıp dökmeden yapayım derseniz ince kablo kanalı ve makel gibi markaların şık sıva üstü prizleri var onlardan kullanabilirsiniz.
Ama görüntü illa önemli derseniz priz kasalarına yuva açıp,
Buattan ekstra boru için yine kırarak işlem yapılabilir.
Merhabalar, geç yazdım kusura bakmayın.

Kırıp dökmeden halletmenin yolunu buldum. Bugün girdiğim hırdavatçıdan fetih marka sıva altı ikili priz aldım. Bu priz diğerlerine nispeten daha az buat içerisine giriyor. Baktım rahatlıkla oluyor. Çok teşekkür ederim.
kilitli küçük kutu yaptırsanız marangoza, işinizi görmez mi? Ben mutfaktaki doğalgaz solenoid ve alarm cihazının adaptörünü buat üzerine plastik kare buat kutusundan koydum.
Salonun ortasında çok kibar durmazdı hocam.

Bu arada doğum tarihimi sistemden değiştiremiyorum. 1986 yerine 1976 yazmışım yanlışlıkla. Düzeltme imkanınız olursa sevinirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-21 at 20.16.54 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-21 at 20.16.54 (1).jpeg
    64.2 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Image 2020-12-21 at 20.16.54.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-21 at 20.16.54.jpeg
    71.3 KB · Görüntüleme: 18
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179